Raspberry Pi 2 Specyfikacja

Nie trzeba było długo czekać na nową wersję Raspberry Pi, która właśnie się pojawiła. Raspberry Pi 2 to lepsza specyfikacja w tej samej cenie, to bardzo dobre wiadomości.

Zmiany względem poprzedniej wersji czyli B+ to czterordzeniowy procesor o taktowaniu 900Mhz na układzie Broadcom 2836, zamiast jednego 700Mhz na BCM2835. Zwiększenie kości pamięci RAM z 512MB SDRAM @ 400Mhz na 1GB SDRAM @ 450 MHz. Jest to przede wszystkim przejście z rodziny procesorów ARMv6 na ARMv7, które są wydajniejsze i nowsze.

Share Button

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.

 • Dla mnie ciągły minus to brak złącza SATA

 • Fillipo

  Złącze sata masz w płytce UDOO. Test tej płytki:
  http://testerzy.blog.pl/

 • Jak będę potrzebował kolejne rpi, to chyba kupię Banana Pi, bo cena jest bardzo zbliżona, spora kompatybilność a możliwości większe dzięki sata.

  • Tak masz racje ale SATA tu nie gra roli. No i co że sobie podepne dysk? NAS’a z tego nie zrobię ;) Mam NASa od synology i nie zamienił bym go :)
   2015-02-06 20:31 GMT+01:00 Disqus :

   • Pewnie w 95% zastosowań Rpi sata jest zbędne, od biedy można podpiąć jakiś dysk przez usb. Mam serwerek na HP T5720 (www, rss reader itp itd) i chciałbym go zastąpić czymś jeszcze mniejszym. Rpi wydaje się niezłe, ale z doświadczenia wiem, że przynajmniej raz w roku będę miał pada karty SD, a ceny HDD i małych SSD zachęcają.