Amfibia wszędołaz 6×6

Wracając z zakątków internetu postanowiłem wejść na pewien znany wszystkim portal elektroniczny na którym znalazłem całkiem fajny projekt sześciokołowej amfibii o nazwie „wszędołaz”. Pojazd został zrobiony między innymi z części od malucha. Choć powoduje uśmiech na twarzy nie można odmówić autorowi podziwu, staranności i pracy włożonej w to cudo :)

wszedolaz_amfibia6x6_6

Dane techniczne:

  • Długość: 2245mm
  • Szerokość: 1450mm
  • Wysokość do górnej krawędzi burty: ok. 800mm
  • Masa: ok. 400kg.
  • Szybkość ograniczona do: 25km/h – pojazd wolnobieżny. Maksymalna prędkość ok. 50km/h.

Jak sam autor pisze: zespół napędowy został zaadaptowany i zamocowany z malucha na osobnej ramie i umieszczony centralnie. Półosie zostały skrócone i zakończone przegubami przykręconymi do półosi krótkiej z tylnim bębnem hamulcowym. Piasty kół, piasty napędowe i półosie krótkie zostały zakończone zabierakami, na których zamontowano zębatki łańcuchowe a wszystkie te części pochodzą z tylnej części malucha.
Napęd został rozprowadzony za pomocą łańcuchów 1/4×3/8. Mniejsze zębatki pochodzą z motorynki (25 zębów), większe Romet Ogar (55 zębów).

Reszta fotek poniżej:

wszedolaz_amfibia6x6_2

Fajny filmik z jazdy polecam :)

Projekt jest jeszcze do dokończenia więc czekam na drugą część.

nieLink do oryginału: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2752935.html

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.