Jaką wybrać bramkę przelotową do wyścigów dronów?

Wybór fajnej bramki nie jest łatwy bo po pierwsze nie ma gdzie jej kupić a po drugie musi posiadać pare cech takich jak, szybkość składnia, odporność na śmigła i dobre mocowanie do ziemi. Ja zakupiłem już drugą bramkę z FPVModel tym razem wybrałem nowy model z mniejszą ilością materiału i z lepszym mocowaniem do ziemi. Poprzednia bramka była mocowana na śledzie które niestety się gubiły, czasem po uderzeniu quada potrafiły wylecieć na pare metrów, bramka opadała i było po zawodach. Nowa bramka ma kotwy do których można wsadzić rurki z włókna szklanego. Długość składnego szkieletu to 450cm. Materiał nasuwa się na rurki i sznureczkami przywiązuje się do mocowań. Wysokośc po złożeniu to 1.6 m, szerokość 2.3m. Wszystko widać na poniższych fotkach.

Unpack

Testy na polu

Przy pierwszych testach nie wbiłem całkiem do końca mocowań w ziemię i przy szybszym uderzeniu w bramkę pręt wbity w ziemię się wygiął. Kolejny raz wbiłem całość w ziemię i sytuacja się nie powtórzyła. Mocowania są z jakiegoś aluminium więc pręt ma prawo się wygiąć tym bardziej, że dałem radę wyprostować pręt rekami. Co do materiału to nie ma go zbyt wiele ale jest go na tyle, że bramkę dobrze widać. Wpadający quad nie ma zbyt wiele miejsca aby się zatrzymać na materiale i go uszkadzać. Jednak nie ma co się oszukiwać jesli będzie używana prędzej czy później materiał zostanie pocięty przez śmigła.

Video z przelotów

Podsumowanie

Bramkę można zakupić za 35$ na fpvmodel.com, przesyłka kurierem jest w cenie i zajmuje dwa dni + procesowanie zamówienia koło 2 dni. Mi bramka się podoba, mogła by mieć jeszcze pasek łączący słupki na dole aby zawsze zachowywać tą samą szerokość. Jeszcze ze dwie muszę kupić :D