C.H.I.P mini komputer za 32zł

chip_mini_computer

No to mamy kolejny mini komputerek który może z powodzeniem konkurować z Raspberry Pi. C.H.I.P to całkiem mała płytka na platformie Alliwner A13 z procesorem 1Ghz, pamięcią 512M DDR3 i 4G nand flash, WiFi b/g/n + bluetooh 4.0 za 9 dolców. Wymiary to 60x40mm, co prawda wyjście VGA lub HDMI wymaga dodatkowej płyty, to S-Video jest na podstawowej płycie. Oprócz tego, mamy do dyspozycji jeden interfejs USB i port ładowania baterii 1S. Na wyprowadzonych pinach skorzystać można z UART, ISP, i2C, 8x GPIO.

chip_mini_computer_2

Projekt wystartował na kickstarter i można jeszcze załapać się na parę sztuk. W opcji za 9$ trzeba doliczyć jeszcze 21$ na przesyłkę do polski.

W zasadzie kiedyś pisałem o tablecie na Allwiner A13 w którym mi pękła matryca http://techfreak.pl/allwinner-a13-mini-komputer-z-tabletu/. Uruchomiłem na nim debiana i nettemp.pl. W sumie to samo ale w przystępniejszej formie ;)

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.