Przenośna mini gierka z grami NES w obudowie starego gameboya? Tak znowu gram w contre!

Jakiś czas temu pisałem o 8-bitowych gierkach, które zakupiłem dzieciakom. Chętnie wracają do nich i grają w różne gry. Sam produkt nie okazał się tandetą bo gry mimo próby czasu i nie zawsze odpowiedniego traktowania przez dzieci działają dalej dobrze. Co najważniejsze dalej bateria trzyma sporo czasu.

Jakiś czas temu na instagramie zobaczyłem nową wersję tych gierek w stylu starego gameboya. Była to wersja BittyBoy, która kosztuje 30$ + wysyłka. Szybko okazało się że na aliexpress są dostępne klony pod nazwą coolbaby za 10$. Na przesyłkę czekałem  3-4 tygodnie.  Coolbaby Rs-Jest bardzo fajne połączenie kultowej obudowy z kultowymi grami NES. Co jest inne w stosunku do poprzednich wersji to na pewno lepsza płyta PCB, wymienny wyświetlacz, brak problem z włączaniem czy resetowaniem (miganie ekranu) no i możliwość ładowania przez microUSB.

Jeśli chodzi o gry to jest ich 129 i są to raczej nowsze wersję tych najbardziej znanych pozycji ale jeśli szukasz też klasyków jak contra, mario, człogi to też się tam znajdują.

 

Filmik!

Co w środku siedzi

Jedyne co to dowiedziałem się, że wyświetlacz jest wymienialny.