Nie czekaj na OTA wgraj Androida 4.4.3

Jest już dostępna aktualizacja Androida do 4.4.3 którą można pobrać ze strony developers.google.com. I chciałbym Ci pokazać jak wgrać aktualizacje nie tracąc żadnych danych i ustawień. Nie wiadomo kiedy będzie dostępna aktualizacja OTA więc poradnik może się przydać dla użytkowników serii NEXUS.

Android 4.4.3

Ja posiadam nexus 5 więc pobrałem TEN plik.

Pobierz Android SDK

http://developer.android.com/sdk/index.html#download

Ja pobrałem: adt-bundle-linux-x86, w katalogu adt-bundle-linux-x86-*/sdk/platform-tools znajduje się plik fastboot. Dzięki niemu będziemy mogli odblokować bootloader lub wgrać custom recovery do telefonu. Na teraz posłuży on do wgrania obrazów takich jak radio, bootloader i system. Jak odblokować bootloader pisałem już wcześniej http://techfreak.pl/jak-uzyskac-uprawnienia-root-dla-lg-nexus-4/

Fastboot

Po rozpakowaniu SDK w lokalizacji adt-bundle-linux-x86-*/sdk/platform-tools/ znajduje sie plik fastboot. Najlepiej przejść do tego katalogu.

Tryb bootloader

P1050353_642_362_force

Wyłącz telefon i włącz przyciskając Volume up + Volume down + Power, dzięki czemu przejdziesz do bootloader mode. Podłącz telefon i wydaj polecenie fastboot devices. Powinien wyświetlić ciąg cyfr a na końcu napis fastboot.

[email protected]:~# fastboot devices
05172cd0002d08ce fastboot

 Instalacja/Aktualizacja

Rozpakuj ściągnięty plik w moim przypadku hammerhead-ktu84m-factory-53ff95bf.tgz.  Szukamy pliku flash-all.sh w którym będą wpisy:

fastboot flash bootloader bootloader-hammerhead-hhz11k.img
fastboot reboot-bootloader
sleep 5
fastboot flash radio radio-hammerhead-m8974a-2.0.50.1.13.img
fastboot reboot-bootloader
sleep 5
fastboot -w update image-hammerhead-ktu84m.zip

W ostatnim wpisie usuwam -w,  inaczej stracę swoje dane. Odpalam plik flash-all.sh i po restarcie cieszę się nowym systemem.

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.