Czworonożny robot sterowany głosem

alpha_dog_LS2_642_362_force

Dziś natrafiłem na kolejną informacje na temat słynnego już robota AlphaDog zbudowanego przez DARPA. Jak ktoś jeszcze nie zna lub nie widział tego psiaczka to polecam obejrzenie poniższego filmiku:

Taki wojskowy piesek do zadań specjalnych, nie wywraca się, przejdzie po skałach itp. Słyszałem opinie że tylko karabinu mu brakuje, no niestety takie sprawia wrażanie, może dla tego że tego robota tworzy agencja wojskowa i do jakich innych celów miałby się przydać niż militarne. Ale na pewno jakieś inne zastosowanie by się znalazło np. jak wędrówki po terenach skażonych promieniowaniem itp. Nowości jakie zostały wprowadzone do najnowszej wersji AlphaDog’a to sterowanie głosem, podążanie z liderem gdzie robot sam wybiera najlepszą ścieżkę podążania i podniesienie się w przypadku wywrócenia i przeturlania w inne miejsce.

RoboPiesek robi wrażenie ciekawe co będzie następnym ulepszeniem może odleci w przypadku zagrożenia ?:)..Nie.. za ciężki..

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.