DIY Frezarka CNC – Ty nie zrobisz?

Latając po internetach, ciągle ostatnio szukam jak zrobić drukarkę 3D, no ale że nie mam na to na razie funduszy (żona nie pozwala) to pomyślałem, no to może chociaż frezarka CNC ?! Jak zobaczyłem ceny to mi szczena opadła bo koszt jest porównywalny do drukarki 3D. Ale wpadł mi w oko jeden amatorski projekt frezarki CNC, całkiem przyjemnie opisany i wykonany. No może na CNC się nie znam ale jak dla mnie całkiem ok. Jak potem się okazało blog autora też spoko. A mowa o blogu mlodedrwale.pl

Autor między słowami pisze że poszedł na żywioł. Marzył o frezarce CNC nie wiedział do końca czy to w ogóle mu się przyda ale zamówił potrzebne materiały i zaczął budować. I to własnie jest najlepsze bezinteresowna budowa obiektów techniczno elektronicznych to jak ślepa miłość bez celu bez nadziei. LOL dobra przesadziłem. Wracając do tematu myślę że efekt końcowy jest całkiem fajny i że człowiek aż chce się zabierać do roboty po obejrzeniu wyników. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na stół który został zbudowany na potrzeby projektu, więcej drewna w nim niż w IKEA ;) Zapraszam do obejrzenia fotek z projektu lub od razu do przejścia do strony projektu aby zapoznać się ze szczegółami.

frezarka cnc frezarka cnc frezarka cnc frezarka cnc frezarka cnc

 

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.