Domowa kamera Eurometer EU-113S

Posiadanie kamery IP w domu to dla mnie normalna sprawa od kiedy zacząłem robić pierwsze testy na bloga. Moja kamera Trendnet dalej wisi pod sufitem i pilnuje drzwi wejściowych i tym samym zapełnia mi skrzynkę pocztową fotkami. Dziś jestem po kolejnym już teście kamery IP i spodziewam się od nowych produktów prostoty konfiguracji i szybkiej obsługi z telefonu. Nowym urządzeniem z jakim miałem przyjemność pracować to kamera IP z WiFi Eurometer EU-113S.

Po rozpakowaniu kamery zaskoczył mnie sposób zasilania który jest realizowany przez długi kabel micro USB oczywiście z zasilaczem w zestawie. Sama kamera jest całkiem mała i wygląda raczej na kamerą internetową. Lecz nic mylnego ponieważ w zestawie posiada ona montowanie na ścianę.

Parę fotek poniżej.

techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_1 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_16 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_15 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_14 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_13 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_12 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_11 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_10 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_9 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_8 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_7 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_6 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_5 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_4 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_3 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_2

Funkcje

[table id=5 /]

Konfiguracja

Fajną sprawą jest łatwe podłączenie takiej kamery do swojej sieci WiFi i łatwa konfiguracja poprzez telefon. Aby zacząć wystarczy połączyć się do SSID rozgłaszanego przez kamerę i włączyć aplikację P2P WIFICAM.

techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_ipcam_wifi_android_1 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_ipcam_wifi_android_2 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_ipcam_wifi_android_3 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_ipcam_wifi_android_4 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_ipcam_wifi_android_5 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_ipcam_wifi_android_7 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_ipcam_wifi_android_8

Audio

Ciekawą sprawą jest że kamera ma wbudowany głośnik i mikrofon co pozwala na rozmowę z osobą po drugiej stronie. Rozmowę zaczyna się poprzez naciśnięcia ikony mikrofonu w aplikacji.

techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_ipcam_wifi_android_10 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_ipcam_wifi_android_12

Detekcja ruchu night vision

Kamera posiada night vision i detekcję ruchu którą można ustawić poprzez trzy stopnie wykrywania. Jeśli jestem w tej samej sieci co kamera i mam włączonego klienta aplikacja będzie mnie powiadamiać o zdarzeniu w taki samo sposób jak by ktoś do mnie dzwonił. Nagrane zdarzenia na kartę SD można obejrzeć na telefonie używając tej samej aplikacji.

techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_ipcam_wifi_android_13 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_ipcam_wifi_android_15 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_ipcam_wifi_android_17 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_ipcam_wifi_android_18 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_ipcam_wifi_android_19 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_ipcam_wifi_android_23 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_ipcam_wifi_android_24 techfreak_kamera_eurometer_EU-113S_ipcam_wifi_android_28

 

Testowe nagrania

Podsumowanie

Nie mam długo tej kamery u siebie ale nie wystąpiły u mnie żadne problemy. Wciąż jest online i nie ma problemu z obrazem. Klient na androida działa dobrze nie zawiesza się ani nie zamyka. Jedynym minusem jakim zauważyłem są problemy z tłumaczeniem na polski w interfejsie www i brak możliwości wyłączenia alarmu w aplikacji w przypadku wykrycia ruchu. Przy moim scenariuszu gdzie wysyłam fotki na pocztę gdy tylko kamera wykryje ruch dodatkowe powiadomienie na telefonie nie jest mi potrzebne. Bo np. jestem akurat w domu.

Kamerę podesłała firma eurometer.pl i dopiero startują z takim produktami. Życzę powodzenia zapowiada się dobrze.

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.