Witam po przerwie, możecie być pewni że nie spędziłem tego czasu z rodziną ;) oglądając filmów lub po prostu nic nie robiąc. Po prostu konfigurowałem drukarkę 3D. Cała sprawa z drukarką reprap zaczyna się w zasadzie po złożeniu i polega na odpowiedniej kalibracji. Poniżej można zobaczyć co do tego czasu udało mi się wydrukować.

Moje wydruki

To są jakieś początki, jest lepiej niż było ale jeszcze trochę testów przede mną. Wydruki generalnie mi się podwijają, dopiero jak zniżyłem temperaturę stołu to jest lepiej. Czyli temperatura hotend 225, hotbed 95 przy ABS.

techfreak_pl_drukarka3d_MendelMax_pierwsze_wydruki0 techfreak_pl_drukarka3d_MendelMax_pierwsze_wydruki1 techfreak_pl_drukarka3d_MendelMax_pierwsze_wydruki2 techfreak_pl_drukarka3d_MendelMax_pierwsze_wydruki3 techfreak_pl_drukarka3d_MendelMax_pierwsze_wydruki4 techfreak_pl_drukarka3d_MendelMax_pierwsze_wydruki5 techfreak_pl_drukarka3d_MendelMax_pierwsze_wydruki6 techfreak_pl_drukarka3d_MendelMax_pierwsze_wydruki7 techfreak_pl_drukarka3d_MendelMax_pierwsze_wydruki8

Awaria

Niestety zauważyłem u siebie że temperatura hotend’u strasznie skacze. Nawet po auto konfiguracji M303 C3 S230. Nastawiłem auto konfiguracje z parametrem C4 czyli wskazałem że ma być przeprowadzona 4 razy. Po tym zabiegu temperatura zaczęła się utrzymywać w końcu na tym samym poziomie. Ale i tak poniosłem straty. Rurka PTFE przy skokach temperatury stopiła się u wyjścia co powodowało zacinanie się filamentu i np. dlatego ośmiorniczka nie ma głowy. Ta sytuacja mnie zmusiła do instalacji wiatraczka chłodzącego hotend. Po lewej stronie nowa rurka po prawej zużyta.

IMG_20131001_211042_1