Ekran LCD w szkłach kontaktowych

Jak tylko zobaczyłem te soczewki pomyślałem ale numer jak to wykorzystają w Google Glass. Jednak nie wszystko wygląda tak jak byśmy sobie to wyobrażali.

Naukowcy z Centrum Technologii Mikrosystemów w Belgii opracowali szkła kontaktowe które wyświetlają proste znaki w technologi LCD LED. Jak to z prototypami, zakres znaków jest dość ograniczony i wzorce są podobne do tych, które można zobaczyć na kalkulatorze. Patrząc w przyszłość, nic innego się nie nasuwa jak myśl o mini monitorach w oczach lub połączenie z Google Glass, to było by coś naprawdę z s-f. Niestety na początek naukowcy chcą przeznaczyć soczewki do celów medycznych aby np. w uszkodzonej tęczówce ograniczyć ilość światła przepuszczanego w kierunku siatkówki. Nawet jak by w przyszłości chcieli wykorzystać soczewki LCD do wyświetlania obrazu widzialnego dla oka to niestety muszę zmartwić wszystkich, oko nie jest zdolne do skupienia się na niczym co będzie tak blisko. Nie wszystko stracone zawsze można wyświetlać coś co zobaczy druga osoba patrząca w nasze oczy, np, napis: give me $$$ lub love love, jak kto woli :)

[foto, source]

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.