ESP8266 – jak używać ESP12

Ostatnio zakupiłem parę sztuk układu ESP8266 w wersji ESP12 w której jest dostępnych więcej GPIO. Wariant dwunasty jest w wersji SMD i nie ma wyprowadzonych pinów. Bez problemu można przylutować parę przewodów do takiej płytki ale większym problemem jest zaczęcie pracy z tym układem. Różni się on trochę od poprzednich i aby wgrać firmware lub wprowadzić układ w tryb normalnej pracy trzeba ustawić odpowiednie stany na odpowiednich GPIO.

Poniżej przygotowałem mały obrazek który będzie pomocny przy wgrywaniu np. nodemcu i wprowadzaniu układu w normalny tryb.

2_techfreak_ESP12_boot_mode_normal_mode_

Wgrywanie samych programów nie zmienia się i można wgrywać je przez nettemp jak i standardowo przez ESPupload. Pisałem o tym jakiś czas temu techfreak.pl/bezprzewodowe-czujniki-temperatury-ds18b20-na-esp8266/. Ale najlepiej zaopatrzyć się w płytkę deweloperską techfreak.pl/bezprzewodowe-przekazniki-na-esp8266-esp-12e/

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.