Espurino Pico – mały ale mocny mikrokontroler

Coraz więcej projektów pojawia się na małym ale 32 bitowym mikrokontrolerze STM32 z rodziny ARM Cortex-M3. Mi najbardziej znane realizacje na tym 32 bitowcu to kontroler lotu Naze32 który wykorzystałem w budowie quadcoptera i Radio odbiorniki FrSky których używam. Pojawił się ciekawy projekt Espurino Pico który ta jak Arduino ma na celu ułatwić zapoznanie i korzystanie właśnie z tej platformy.

Espurino_pico_large

Przede wszystkim Espurino Pico to małe wymiary i łatwo dostępne wejścia wyjścia. Bezpośredni port USB na styl mini pamięci przenośnych lub kluczy szyfrujących.

 

Specyfikacja

32mm x 15mm
22 GPIO pins : 9 Analogowe wejscia, 21 PWM, 2 Serial, 3 SPI, 3 I2C
Wszystkie GPIO pracują w zakresie max 5V
2 rzędy po 8 pinów, plus 12 pinów
Wejście USB Typ A
STM32F401 CPU – ARM Cortex M4, 256kb flash, 64kb RAM
3.3v 150mA regulator, tolerancja wejścia 3.5v to 20v
Pobór prądu: <0.1mA – przez 2.5 roku na  2500mAh baterri

Jak używać?

Dużą zaleta jest to że nie potrzebujesz dodatkowych sterowników i programów. Wszytko dzieje się w obrębie przeglądarki chrome w której trzeba tylko zainstalować Espurino WEB IDE.

Co można stworzyć?

Parę przykładów niżej.

 

Source

Projekt jeszcze nie zakończył się na kickstarterze a zebrał już finansowanie. więcej można przeczytać na  https://www.kickstarter.com/projects/gfw/espruino-pico-javascript-on-a-usb-stick

 

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.