Dziś chciałbym pokazać całkiem mocną i fajną ramę do quadcoptera o wymiarze 250mm. Przy okazji zakupów śmigieł 5×3 na stronie myrcmart.com znalazłem ramę ZMR za 11$ która jest wykonana z włókna węglowego i łączona nylonowymi śrubkami do których nigdy nie byłem przekonany. Do tego dokupiłem płytkę zasilania co jest fajną podstawą do budowy quadzika. Jeśli ktoś mnie czyta to wie że jakiś czas temu budowałem pierwszy-mini-h-quadcopter gdzie rama była wydrukowana na drukarce 3D. No właśnie była. Niestety pierwsze cięższe lądowanie to połamane ramie. Nadrukowałem sobie na zapas ale stwierdziłem że trzeba znaleźć coś twardszego. Włókno szklane jest stosowane powszechnie w modelach ale dopiero po zakupie przekonałem się że jest to fajny materiał i przede wszystkim sztywny.

Paczka przyszła po ok 10 dniach więc w stosunku do HobbyKinga to luksus. Nie było instrukcji złożenia ramy ale nie jest to trudna sprawa. Zobaczcie poniżej co mi z tego wyszło.

quadcopter_mini_frame_RCX_ZMR_X-Power_myrcmart0 quadcopter_mini_frame_RCX_ZMR_X-Power_myrcmart1 quadcopter_mini_frame_RCX_ZMR_X-Power_myrcmart2 quadcopter_mini_frame_RCX_ZMR_X-Power_myrcmart3 quadcopter_mini_frame_RCX_ZMR_X-Power_myrcmart4 quadcopter_mini_frame_RCX_ZMR_X-Power_myrcmart5 quadcopter_mini_frame_RCX_ZMR_X-Power_myrcmart6 quadcopter_mini_frame_RCX_ZMR_X-Power_myrcmart7 quadcopter_mini_frame_RCX_ZMR_X-Power_myrcmart8 quadcopter_mini_frame_RCX_ZMR_X-Power_myrcmart9 quadcopter_mini_frame_RCX_ZMR_X-Power_myrcmart10 quadcopter_mini_frame_RCX_ZMR_X-Power_myrcmart11 quadcopter_mini_frame_RCX_ZMR_X-Power_myrcmart12 quadcopter_mini_frame_RCX_ZMR_X-Power_myrcmart13

 

Jak widać rama waży tylko 77 gram. Ma mniej miejsca na osprzęt ale ma dystanse do zamocowania kontrolera lotu. Na tą chwile zostaje ona jako zapas bo obecnie składam quada na ramie z HK250 o której napisze później ale mam nadzieje że przyjdzie jeszcze czas na nią i to nie koniecznie po kraszu!

Zobaczcie filmiki poniżej jak lata się na takim sprzęcie: