Na rynku pojawia się coraz więcej gadżetów typu smart, w tym zegarków dla osób uprawiających różnego rodzaju sporty. Sam jestem posiadaczem smart zegarka, o którym pisałem niedawno. Dzięki uprzejmości gearbest.com mogę zobaczyć i przetestować kolejny gadżet, trochę z innej serii bo bransoleto/zegarków. Dokładnie chodzi o Trendy Style L12S. Jest to chyba najtańsza wersja smart zegarka, bo kosztuje zaledwie 23$ i w zasadzie nie tyle ja go testowałem, co moja żona.

Fotki

techfreak_ smart_L12S_2 techfreak_ smart_L12S_1 techfreak_ smart_L12S_3 techfreak_ smart_L12S_4 techfreak_ smart_L12S_5 techfreak_ smart_L12S_7 techfreak_ smart_L12S_6

Specyfikacja

[table id=2 /]

L12S

W zasadzie, tą smart opaskę można zaliczyć jako gadżet na rękę który pokazuje godzinę, datę i całkiem ładnie wygląda. Jako zegarek dla biegacza, bo posiada funkcje zliczania kroków. Niestety nie zlicza kroków w tle, czyli póki użytkownik nie włączy funkcji krokomierza, żaden krok nie zostanie podliczony. Moja żona uznała to jednak za jego zaletę. Urządzenie posiada bluetooth, który łączy się z telefonem, wymagane jest jednak zainstalowanie specjalnej aplikacji dzięki, której użytkownik zostanie powiadomiony o nadchodzącym połączeniu lub sms. Funkcja bluetooth pełni też funkcję anti-lost, w momencie utraty zasięgu zegarek wibruje. Całkowitym zaskoczeniem dla mnie było to, że po sparowaniu L12S z telefonem przy odebraniu rozmowy zegarek zachowuje się dokładnie tak, jak słuchawka bluetooth. Można normalnie przez nią rozmawiać, tylko w trybie głośnomówiącym. Warto zwrócić uwagę, że bateria całkiem dobrze trzyma, jak na razie ładowałem ją raz. Wygląda na to, że nie jest to urządzenie, które potrzebuje co jeden, dwa dni ładowania. Urządzenie ma pamięć 32M, ale nie zgłasza się jako dysk przy podłączeniu do komputera. Jeśli ktoś nie lubi mieć założonych słuchawek w trakcie biegania może odtwarzać muzykę na tym zegarku. Istnieje możliwość wyboru pliku, który ma być odtwarzany, poprzez menu z urządzenia. Metalowa część, po wewnętrznej stronie, nie ma nic wspólnego ze zliczaniem tętna, prawdopodobnie pełni funkcję radiatora.

Sama obsługa menu jest prosta, wyświetlacz dotykowy działa na zasadzie jednego kliknięcia. Do poruszania się po menu trzeba używać też guziczków które umieszczone są w dolnej części.

Podstawka

Bardzo fajnym dodatkiem jest podstawka, niby nic potrzebnego ale po odłożeniu na na półkę dobrze się prezentuje.

techfreak_ smart_L12S_5 techfreak_ smart_L12S_6 techfreak_ smart_L12S_7 techfreak_ smart_L12S_8

Poniżej filmik z prezentacji zegarka a jeśli nie przekonuje was zakup powyższego modelu może znajdziecie jakiś inny ciekawy model na tej stronie http://www.gearbest.com/watches-c_11292/