GOOLRC to kolejny multikopter z serii tanich zabawek do nauki lub na początek zabawy z przygodą RC.

GOOLRC to dosyć popularna wersja plastikowego multikoptera SYMA X5C rebrandowana na GOOLRC, świetnie nadaje się do nauki latania. Multikopter lata od razu po wyjęciu z pudełka i naprawdę przynosi wiele frajdy. W zestawie jest aparatura, bez baterii (6xAA), bateria LiPo 1S do zasilania samej maszyny. Do założenia są płozy i osłony na śmigła które naprawdę wiele dają. Czyli chronią przedmioty przed śmigłami i śmigła przed przedmiotami. W zestawie są też zapasowe śmigła, śrubokręt i ładowarka USB do LiPO. Pod pokładem można znaleźć kamerę która robi zdjęcia i filmy. Sterowanie foto/wideo znajduje się na aparaturze ale jeśli ktoś myśli, że ten sprzęt nagra jakiś sensowny filmik to spotka nie lekkie rozczarowanie. Niestety jakość kamery wideo 2Mpix jest słaba i pominąłem jej testy ;)

Unpack

Wszystko dobrze zapakowane nie ma szans na uszkodzenia w transporcie.

Bateria

W zestawie tylko jedna bateria 1S 3.7V, która ładuje się ponad godzinę i starcza na koło 5 minut lotu.

Wideo

Niestety zimą nie ma dobrych warunków do latania więc tylko jeden filmik! Zimno w ręce! :)

Podsumowanie

Pomijając słabą kamerę GOOLRC X5C to bardzo fajny sprzęt na którym wylatasz wiele pakietów i sprawi Ci to wiele frajdy. Jakość wykonania nie jest powalająca szczególnie aparatury ale nie jest to aż tak ważne w sprzęcie takiej klasy. Na filmie widać, że w pewnych momentach GOOLRC nie radzi sobie  z wiatrem i pomimo wychylenia drążków na maxa nie leci w tą stronę w która ma lecieć. Ja polecam zakupić sobie pięć baterii na zapas aby jedno wyjście nie kończyło się na jednym pakiecie. Na plus można dodać, że baterie w aparaturze starczą na wiele wyjść a zębatki napędzające śmigła są chronione przez dodatkowe osłony przez co ich żywotność się może wydłużyć.  Jeśli chodzi o awarię silników to mogą wystąpić ale zapasowe będą całkiem łatwe do nabycia.

Z tego powodu, że to taki krótki test to zapraszam na konkurs na facebooka gdzie będzie można wygrać powyższy quadkopter :)