Zobacz co możesz zrobić gdy twój robot czyszczący ilife zaczyna się zatrzymywać lub czas pracy znacznie się skrócił.

Co można zrobić jak zaczynają się problemy z robotem czyszczącym? To proste trzeba go wyczyścić! W domu mam trzy dziewczyny z długimi włosami co mocno odbiło się na czas pracy robota. Okazało się, że w każdą obracającą cześć robota wkręcają się włosy skutecznie blokując jego pracę. Polecam użytkownikom w takiej samej sytuacji jak moja zakupić robota bez turbo szczotki, zamiast niej jest otwór przez, który są wciągane brudy z podłogi. Jak diagnozować czy mamy problem z takimi elementami jak turbo szczotka, szczotka boczna czy rolka kontrolna/prowadząca? Po prostu spróbować obrócić elementem, jak się swobodnie kręci to jest ok, jak ciężko albo z lekkim oporem to znaczy, że mamy wkręcone włosy! Poniżej schemat mojego trybu czyszczenia robota ilife V7S.

Czyszczenie szczotki

Generalnie to można sobie zakupić nową szczotkę, nie trzeba jej czyścić :) Można wymieniać, ale jak kto woli. Z moich doświadczeń to tak czy siak trzeba za jakiś czas zakupić nową.

Czyszczenie rolki kontrolnej

Przy tej rolce zupełnie nie widać wkręconych włosów na pierwszy rzut oka. Dlatego warto tam też zaglądać.

Czyszczenie szczotki bocznej

Tak jak wyżej włosy wkręcają się pod szczotkę i nie są widoczne od razu, dopiero po odkręceniu śruby.

To na tyle z wpisu o czyszczenia robota. Dawajcie znać jak u was sprawuje się robot czyszczący.  Jak by ktoś chciał zakupić takiego robota zachęcam z pod tego linku https://www.gearbest.com/robot-vacuum/pp_1649341.html?wid=1433363&lkid=35650614