Jak uzyskać uprawnienia root dla LG nexus 4?

P1050353_642_362_force

Ponieważ w internecie można znaleźć naprawdę przydługie opisy jak uzyskać uprawnienia root dla LG Nexus 4. Postanowiłem w skrócie opisać jak to zrobić. Tym bardziej że procedura jest naprawdę prosta i użytkownik nie będzie musiał czytać zbędnych słów kluczowych na potrzeby SEO :)

Opis przetestowałem na swoim telefonie i nie biorę odpowiedzialności za problemy lub uszkodzenia komputera, telefonu lub ciała, pogryzionego kabla. I bardzo mi przyro jeśli po drugim kroku cicho do siebie powiedziałeś „fakk fotki”.

Pobierz Android SDK

http://developer.android.com/sdk/index.html#download

Ja pobrałem: adt-bundle-linux-x86-20130219.zip, w katalogu adt-bundle-linux-x86-20130219/sdk/platform-tools znajduje się plik fastboot. Dzięki niemu będziemy mogli odblokować bootloader lub wgrać custom recovery do telefonu.

Odblokuj bootloader

Uruchamiamy telefon włączając tryb fastboot mode przyciskami „vol -” i „Power”. Po poniższej operacji na telefonie wyskoczy powiadomienie czy odblokować bootloader.

fastboot oem unlock

Jeśli się zgadzasz telefon się zrestartuje do ustawień fabrycznych i utracisz wszystkie dane, fotki i ustawienia ale zyskasz możliwość wygrywania innego oprogramowania niż oryginalne. Po uruchomieniu pojawi się standardowy ekran konfiguracyjny, wybierz język.

Wgraj pliki na telefon

Wgrywasz na telefon dwa pliki, SuperSU (by Chainfire) oraz Revert-Recovery-Disabler (by fkrone).

Jeśli używasz xubuntu, ubuntu to tu opisałem jak wgrywać pliki na telefon.

Możesz zrobić to też poprzez adb ale musisz uruchomić developer mode przechodząc do Settings > About phone i klikając parę razy na Build number. Cofając się do Settings w Developer Options włącz USB debugging.

adb push UPDATE-SuperSU-v1.25.zip /sdcard
adb push revert-recovery-disabler_signed.zip /sdcard

Wgrywanie nowego recovery

Ponownie trzeba zrestartować telefon i uruchomić w trybie fastboot mode, następnie wgrać recovery pobrane ze strony clockworkmod.com

fastboot flash recovery recovery-clockwork-touch-6.0.3.1-mako.img

Restartujemy telefon do nowego recovery

Będąc w fastboot mode przechodzimy do recovery ( 2x vol – i pwr ) z którego trzeba zainstalować Revert-Recovery-Disabler aby zainstalować recovery na stałe i superuser aby zwiększyć uprawnienia.

Gdy jesteś już w clockwork recovery.

Wybieramy Install zip from sdcard następnie choose zip from sdcard, sdcard, 0, Revert-Recovery-Disabler

Wybieramy Install zip from sdcard następnie choose zip from sdcardsdcard0superuser.zip

Superuser na pokładzie

Po wyjściu z recovery reboot system now uruchomi się system w którym znajdziemy nowy program superuser.

 

opis na podstawie http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2142201

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.