Jaka folia dla LG nexus 4 ?

Jako że jestem posiadaczem LG nexus 4 musiałem zaopatrzyć się w jakieś etui ochronne i zastanowić jaka folia dla LG nexus 4 będzie najlepsza. Niestety pomijając dzieci to sam często doprowadzam do sytuacji że telefon spada mi na ziemie. A że nexus 4 jest może nie delikatnym telefonem ale ma dodatkowo szklany tył to postanowiłem zadbać o niego.

Jakie etui dla LG nexus 4?

Poprzednim telefonem który używałem był HTC One X. Wybrałem dla niego gumowe etui S-line na allegro za jakieś 20 zł + folia na wyświetlacz w komplecie. Etui wydawało się całkiem solidne a dodatkowo gumowe ranty dobrze zabezpieczały wyświetlacz w czasie upadku. Gdy przyszedł czas na wybór etui dla nexusa na allegrosze był naprawdę duży wybór ale pomyślałem kupię ten sam zestaw co ostatnio od tego samego sprzedawcy. No i kupiłem etiu s-line, fajne, ta sama jakość było ok. Problem pojawił się gdy nałożyłem super, ekstra dopasowaną folie i założyłem etui. Okazało się że gumowe ranty podważają folię i odkleja się ona miejscowo. Sprzedawca wypiął się na mnie i stwierdził że źle założyłem folie. Nie czekając długo zadałem pytania innym sprzedawcom, dowiedziałem się że problem rzeczywiście istnieje z foliami i etui s-line. Nie walcząc o 10 zł zacząłem szukać innej foli.

Jaka folia dla LG nexus 4?

Pierwsze co mi przychodzi na myśl jak myślę o foliach ochronnych, to że przychodzą z tą żółtą ściereczką do usuwania pyłów która zostawia więcej ich niż było na początku. Po prostu sypie się na maxa. Musiałem znaleźć jakąś folie która będzie pasować do etui s-line. Przyznam się posortowałem: popularność > największa (też nie mogę przyzwyczaić się do nowego interfejsu jak większość polaków) i wyskoczyła folia za 9 zł 3MK shield. W paczce są dwie, myślę biorę w ciemno zobaczymy co będzie.

P1050346

Za dwa dni paczka na stole, otwieram i myślę „jest inna ściereczka nie sypie się jeeee”. W środku przyjazna instrukcja z linkiem do filmiku, całkiem fajnie. Nałożyłem folie bez problemu ale wpadły mi dwa paprochy. Na szczęście z filmiku dowiedziałem się jak je usunąć listkiem do zdejmowania foli transportowej. Pomysł fajny a przede wszystkim przydatny. Dobra ale co z s-line ?

Na szczęście folia ochronna 3MK była 1-2mm mniejsza co pozwala bez problemu używać foli i etui razem.

P1050345 P1050344

Generalnie jestem zadowolony z tej foli (zobaczymy jak będzie chronić) ale na pewno mam faworyta i wiem od kogo zamawiać następne folie. Poniżej link do filmiku i link do strony:

http://3mk.pl/

 

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.