A gdyby można było latać w deszczu bez obawy, że sprzęt zostanie uszkodzony? Jak zapewnia producent quadcopter JJRC H31 jest wodoodporny.

Przyszedł do mnie na testy quadcopter JJRC H31 od geekbuing.com i w zasadzie czym on mógłby się różnić od tysiąca innych modeli które są w ofercie sklepów? Jak z tytułu można wywnioskować jest wodoodporny. Pytanie też czy ta funkcja jest potrzebna? Bo w zasadzie kto lata przy wodzie albo po wodzie? Realnie!? Ktoś? Ktokolwiek? Przechodząc do rzeczy H31 to zabawka dla początkujących. Zaczynając od aparatury, wygląda ona jak zabawka za 1zł ale spełnia swoją funkcję czyli działa i sterowanie nie sprawia większych trudności. Sam quadcopter jest wykonany dobrze. Jego podstawowe funkcje to możliwość latania bez zwracania uwagi gdzie jest przód (Head less), możliwość robienia akrobacji (3D flips), możliwość powrotu na miejsce. Z tym powrotem na miejsce to nie dokładnie to czego byś się spodziewał. W końcu ten quadcopter nie ma GPS. Ta funkcja jest realizowana w prosty sposób i jest związana z Head less. Po naciśnięciu przycisku, nie ważne czy quadcopter jest tyłem czy przodem wróci on do tyłu czyli do Ciebie. Tym którzy nauczyli się latać bez Head less ciężko będzie się sterować. Dużym plusem są osłony na śmigła i płozy które trzeba zamontować po rozpakowaniu. W pudełku jest śrubokręt więc wszystko jest do zrobienia od ręki. W pudełku są zapasowe śmigła. Co ważne śmigła są na tyle giętkie, że nie złamią się od razu. W połączeniu z osłonami quadcopter na pewno posłuży wiele czasu. Co do wodoodporności nie wygląda on jak był by wodoodporny nie jest też jakoś specjalnie uszczelniony. Ma możliwość ustawiania trybów reakcji na ruch gałki co dla początkujących będzie przydatne w nauce latania. Bateria ładuje się koło 1h co pozwala na koło 7 min lotu.

Unpack

techfreakpl_JJRC-H31-wodoodporny-quadcopter-waterproof-drone-quadcopter-20 techfreakpl_JJRC-H31-wodoodporny-quadcopter-waterproof-drone-quadcopter-49 techfreakpl_JJRC-H31-wodoodporny-quadcopter-waterproof-drone-quadcopter-43 techfreakpl_JJRC-H31-wodoodporny-quadcopter-waterproof-drone-quadcopter-42 techfreakpl_JJRC-H31-wodoodporny-quadcopter-waterproof-drone-quadcopter-41 techfreakpl_JJRC-H31-wodoodporny-quadcopter-waterproof-drone-quadcopter-40 techfreakpl_JJRC-H31-wodoodporny-quadcopter-waterproof-drone-quadcopter-38 techfreakpl_JJRC-H31-wodoodporny-quadcopter-waterproof-drone-quadcopter-39 techfreakpl_JJRC-H31-wodoodporny-quadcopter-waterproof-drone-quadcopter-37 techfreakpl_JJRC-H31-wodoodporny-quadcopter-waterproof-drone-quadcopter-36 techfreakpl_JJRC-H31-wodoodporny-quadcopter-waterproof-drone-quadcopter-33 techfreakpl_JJRC-H31-wodoodporny-quadcopter-waterproof-drone-quadcopter-32 techfreakpl_JJRC-H31-wodoodporny-quadcopter-waterproof-drone-quadcopter-30 techfreakpl_JJRC-H31-wodoodporny-quadcopter-waterproof-drone-quadcopter-29 techfreakpl_JJRC-H31-wodoodporny-quadcopter-waterproof-drone-quadcopter-26 techfreakpl_JJRC-H31-wodoodporny-quadcopter-waterproof-drone-quadcopter-23

Filmiki

Trzy filmiki! Na drugim nie było widać deszczu więc na trzecim jest deszcz i nurkowanie w jeziorku!

Generalnie całkiem przyjemnie się nim lata. Okularów przeciwsłonecznych nie testowałem. Szkoda, że w zestawie nie ma drugiej baterii, 1s 400mhA to nie taki koszt. Jeśli ktoś chciałby zakupić tą rybkę to zapraszam na geekbuing. Jeśli ktoś chciały wygrać go to zapraszam do lajkowania na fejsie za jakiś czas będzie konkurs.