Test modelu mikro FPV, JJRC JJPRO – T1 95mm.

JJRC JJPRO – T1 95mm

Zima nadchodzi i na całe szczęście producenci modeli RC zadbali o to aby nikt się nie nudził w tym okresie. Od jakiegoś czasu zalewają nas mikro modelami z FPV tak abyśmy mogli polatać w domu lub w innych zamkniętych pomieszczeniach. Do wyboru jest ich sporo na każdym z popularnych portali, wcześniej pisałem już o paru: NOX3, Tarot130, JJRC H36, QX80. Tym razem przyszła pora na JJRC JJPRO – T1 95mm od gearbest.com, który na pokładzie posiada zintegrowane regulatory silników na płycie kontrolera lotu (FC) Naze32 i odbiornik RC DSM. Silniki bez szczotkowe MD8520 obracają śmigłami od popularnej kiedyś biedrony LadyBird. Dużym plusem jest to, że śmigła nie spadają same w czasie lotu. W zestawie znajduje się kamerka CMOS 800 linii All in One (AIO), która ma wbudowany nadajnik video i antenkę. Posiada do wybory 40 kanałów. To wszystko zasilane jest przez baterie 1S czyli 3.7-4.2V o pojemności 600mAh. W zestawie są zapasowe śmigła, zapasowe gumowe gniazda na silniki i ładowarka do baterii. Pare fotek poniżej:

techfreakpl-jjrc-jjpro-t1-95mm-fpv-racing-drone-5 techfreakpl-jjrc-jjpro-t1-95mm-fpv-racing-drone-6 techfreakpl-jjrc-jjpro-t1-95mm-fpv-racing-drone-7 techfreakpl-jjrc-jjpro-t1-95mm-fpv-racing-drone-8 techfreakpl-jjrc-jjpro-t1-95mm-fpv-racing-drone-9 techfreakpl-jjrc-jjpro-t1-95mm-fpv-racing-drone-10 techfreakpl-jjrc-jjpro-t1-95mm-fpv-racing-drone-11 techfreakpl-jjrc-jjpro-t1-95mm-fpv-racing-drone-12 techfreakpl-jjrc-jjpro-t1-95mm-fpv-racing-drone-13 techfreakpl-jjrc-jjpro-t1-95mm-fpv-racing-drone-14 techfreakpl-jjrc-jjpro-t1-95mm-fpv-racing-drone-15

Przy zestawie nie trzeba nic robić jeśli ma się aparaturę zgodną z DSM bo ten odbiornik jest własnie też zintegrowany w płytę główną, jeśli nie masz DSM, trzeba dołożyć do tego zestawu jakiś mikro odbiornik np. AC800. Co do kamery to zmiana kanałów wideo odbywa się przez jeden przycisk a nie dip swiche co bardzo ułatwia zamianę kanału wideo na „polu”.

Filmiki z lotów

Poniższy filmik przedstawia prawdziwy widok z kamery i zakłócenia które niestety towarzyszą przy wykonywaniu lotu. Zawsze zależne jest to czy latają tez inne osoby w pobliżu, jak widać na filmie mało ich nie było ;)

Czym się rożni ten model od innych mikro modeli? Ogólnie szczegółami, jak śmigłami w zestawie, trochę inną kamerką. Dużą uwagę trzeba jednak zwrócić na samą ramę. W QX80 po czasie rama zaczęła się ruszać ale wiadomo nie składała się z jednego elementu. W tym modelu to jedna płyta którą udało mi się załamać na pierwszych lotach! Niestety czeka mnie zakup nowej, natomiast nie jest to wielki wydatek. Latanie tymi mikrusami to naprawdę wielka przyjemność a straty w porównani do modeli z klasy 200 to kropla w morzu. W tym zestawie jest tylko jedna bateria a żeby trochę polatać trzeba zakupić co najmniej trzy sztuki dodatkowo. Pomimo złamania ramy naprawdę dobrze wspominam loty w garażu podziemnym i polecam wszystkim JJRC JJPRO – T1 95mm :)

Warto zastanowić się jeszcze nad LT105 który ma już odbiornik FrSky lub Smart 100 który ma odbiornik DSM2.

Możliwe, że będzie można zakupić taniej mikro modele na gearbest.com 2016.11.11.