Niedawno przedstawiałem test smartwatch’a od MK Technology, który swoimi parametrami oraz ceną może konkurować z potentatami na rynku nowoczesnych gadżetów.
Tym razem chciałbym Wam przedstawić nieco bardziej rozbudowany zegarek – chociaż nazywanie K8 3G Smartwatch Phone zegarkiem jest tutaj nieco nie na miejscu.

Na początek przyjrzyjmy się stylistyce i wykonaniu. Bo większość ludzi będzie oglądać nasz inteligentny odmierzacz czasu pod tym względem.

Kształtem  K8 3G Smartwatch Phone przypomina zwykły, klasyczny zegarek, co jest dużym plusem. Nie jest kwadratowy, wielki i nie rzuca się w oczy pod względem dziwnych przycisków, czy wystających elementów.

techfreak_K8_002

Takich rozwiązań poszukuje coraz więcej producentów, jednak nie zawsze wychodzi to tak jakbyśmy tego oczekiwali, zupełnie odwrotnie jest w tym przypadku, chociaż wiemy, że design to sprawa każdego z osobna. Niemniej jednak, osobiście uważam, że producent K8 położył na wygląd naprawdę dużo uwagi, co zaprocentowało.

techfreak_K8_003

Dbałość o szczegóły widać nie tylko od strony tarczy zegarka, ale również patrząc na pasek. K8 3G Smartwatch Phone wyposażony został w tradycyjny pasek, imitujący skórę z bardzo estetycznie wyglądającymi przeszyciami po bokach.

techfreak_K8_004
Całość dopełnia kolor.. a w zasadzie dwa kolory, które możemy wybrać.
Czerń – dla lubiących dyskretny, nie rzucający się w oczy zegarek oraz odcień złotego, dla tych bardziej odważnych, chcących używać smartwatcha nie tylko do celów elektronicznych, ale także jako biżuterię.

techfreak_K8_005

Przejdźmy do części bardziej technicznej, a mianowicie parametry K8 3G Smartwatch Phone.

Do dyspozycji mamy 1,4” ekran wykonany w technologii OLED o rozdzielczości 400×400 pikseli w formie okrągłej.
Jednostka obliczeniowa to dwurdzeniowy procesor MTK6572 o częstotliwości taktowania każdego z rdzeni – 1 GHz. Za wsparcie w wyświetlaniu obrazu odpowiada układ graficzny Mali-400MP.
Pamięć operacyjna RAM nie powala na kolana, ponieważ mamy do dyspozycji jedynie 512 MB, jednak na potrzeby zegarka wydaje się być to wystarczająca ilość.
Użytkownik ma za to do dyspozycji 4 GB przestrzeni dyskowej.

techfreak_K8_006

Za komunikację ze światem zewnętrznym odpowiedzialny jest Bluetooth w wersji 4.0 oraz WiFi 802.11 w standardzie b, g oraz n.

Oczywiście K8 3G Smartwatch Phone posiada slot na kartę SIM, dzięki czemu jest samodzielnym telefonem. Najwyższym standardem prędkości obsługiwanym przez zegarek jest 3G.

Na plus zasługuje czujnik mierzący puls. Został on umieszczony na spodniej części tarczy zegarka, przez co przylega cały czas do naszej ręki dokonując pomiaru na bieżąco. Rozwiązanie idealne dla osób uprawiających sport np. bieganie, jazda na rowerze itd.

techfreak_K8_007

Smartwatch posiada wbudowany pedometr, a więc licznik kroków. Dodatkowo mamy preinstalowaną aplikację do wyżej opisywanego czujnika pulsu, a także odtwarzacz muzyczny.

Nie musimy się obawiać małej ilości aplikacji, ponieważ K8 3G Smartwatch Phone pracuje pod kontrolą systemu Android 4.4. Dzięki temu będziemy mogli doinstalować aplikacje ze sklepu Google Play.

techfreak_K8_008

<td width="213">
  <em>MTK6572, Dual Core 1 GHz</em>
</td>
<td width="213">
  <em>Mali-400 MP</em>
</td>
<td width="213">
  <em>512 MB / 4 GB</em>
</td>
<td width="213">
  <em>WiFi, GPS, BT 4.0, 3G, GSM</em>
</td>
<td width="213">
  <em>1,4&#8243;, 400&#215;400 pikseli, okrągły</em>
</td>
<td width="213">
  <em>Brak</em>
</td>
<td width="213">
  <em>48x60x12 [ mm]</em>
</td>
<td width="213">
  <em>450 mAh</em>
</td>
Procesor
Grafika
RAM / ROM
Komunikacja bezprzewodowa
Wyświetlacz
Kamera
Wymiary
Bateria

 

techfreak_K8_009

 

Na koniec prezentuję film oraz link do strony, gdzie możemy nabyć K8 3G Smartwatch Phone w cenie niespełna $130.

GEARBEST.COM