Dziś parę słów o kamerze do podglądu FPV Foxeer Arrow V3.

Ostatnio w wolnym czasie latam FPV, do tego wykorzystuje moje quady „drony” o których pisałem już kiedyś GEPRC i Shuriken. Jak wiadomo szybkie latanie kończy się czasem naprawami. O ile ramy o grubości 4mm nie łamią się już tak szybko to czasem inne elementy się zużywają. Napisał do mnie Banggood, że podrzuci mi kamerkę Foxeer Arrow v3 na testy. Części nigdy nie za wiele więc się ucieszyłem. We wszystkich kamerach jakie posiadam zamontowany jest przetwornik obrazu SUPER HAD II CCD, który jest chyba najpopularniejszym przetwornikiem stosowanym w kamerach FPV. Arrow V3 właśnie taki posiada więc co innego wyróżnia ten model na tle innych? Przede wszystkim metalowa obudowa z trzema gwintami na stronę, które umożliwią regulację wysokości i nie wyrobią się jak to bywa w wersjach plastikowych. Ważnym aspektem jest możliwość zasilania kamery w przedziale od 5 do 40V. Fajnym dodatkiem jest mini OSD, które pokazuje aktualne napięcie, napis który samemu można ustawić i czas lotu. Z funkcji które w kamerze musza być obowiązkowo to WDR czyli Wide Dynamic Range (Szeroki zakres dynamiki) który działa na zasadzie dynamicznej zmiany wartości niedoświetlonych i prześwietlonych pikseli. W skrócie latanie pod słońce lub w niedoświetlonym miejscu jest automatycznie korygowane przez kamerę. W zestawie znajduje się soczewka 2.5mm o kącie widzenia 110°, na której latam od jakiegoś czasu i przypadła mi do gustu.

Foxeer Arrow V3

W zestawie znajduje się mocowanie, śrubki, płytka do zmian ustawień przez OSD oraz przewody.

Przekładka

Szybka przekładka nowej kamery do quada bo wieczorem trzeba było wylatać pare pakietów. Napotkałem taki problem, że kamera jest węższa od poprzedniej ale luz wypełniłem mocowaniem z zestawu. Piny jak zawsze się zgadzają więc przełożenie kamery to pare min. Stara kamera to HS1177 ze zmienioną obudową na podróbę foxeera. Pisałem o niej TU.

Video z lotów

Zobacz jak wygląda obraz z Foxeer Arrow v3 na goglach Fatshark Dominator V2.

 

Podsumowanie

Wylatałem sporo pakietów używając tej kamery i jestem zadowolony bo nie musiałem nic ustawiać aby działała prawidłowo po wyjęciu z pudełka. Usunąłem tylko czas i pomiar napięcia z OSD. Soczewka także miała ustawioną ostrość. Wejdź na stronę banggood, sprawdź cenę i oczywiście daj znać co myślisz w komentarzu.

Instrukcja do wglądu