Komputer w myszce czy myszka w komputerze?

Paru studentów wyszło z pomysłem aby umieścić komputer w myszce. Czy to fajny pomysł? Na pewno tak, ale czy jest genialny?

Raczej nie do końca. Ciężko było by zamienić telefon na poczet komputera w myszce, bo to urządzenie przegrywa ze smartfonem na starcie. A po za tym, nie zmieści mi się monitor do kieszeni. Nie mówię, że projekt jest zły ale pierwsze co mi się skojarzyło to wyposażenie monitora w funkcje screen cast. I wtedy już można zamienić telefon w myszkę. Przykładowo uruchamiam program myszka, gdzie za pomocą dotyku scrolluje i klikam. Zachowuje funkcjonalność telefonu, zyskuje myszkę za pomocą programu który korzysta z żyroskopu i akcelerometru. Dodatkowo rzucam obraz na monitor. Jedyny minus zjechana obudowa telefonu od przesuwana. Jak dla mnie chłopaki idą w dobrą stronę. Czyli pokazują że są kreatywni i gotowi tworzyć ciekawe rzeczy. Dobra dość moich wywodów zobacz filmik ;)

 

 

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.