Gdzie kupić filament do drukarki 3D?

Kiedy ja rozpoczynałem swoją hobbystyczną przygodę z drukarkami 3D i brakowało mi drukowanych elementów do złożenia całości MendelMaxa 1.5, Marek Ryszka z Devil Design sprzedał mi je ze zniżką dorzucił żółty filament i jeszcze szpulkę za free. Pomyślałem sobie spoko gość otwiera firmę nieźle zaczyna i dobrze się promuje. I miałem racje teraz wszyscy go znają i lubią a to już duży sukces.

drut3

Kiedyś na forum przeczytałem że Devil Design wyprzedaje swój sklep z częściami do reprapów ale wiedziałem że coś kombinuje. Przez myśl mi przeszło że razem z Krzyśkiem Dymaniukiem będzie wchodzić w jakieś konszachty ale nie, postawił wszystko na jedną kartę czyli produkcję filamentu. Na specjalne zamówienie sprowadził maszynę do produkcji która składa się z suszarki do granulatu, wytłaczarki, wanny chłodzącej, podajnika gąsienicowego i nawijarki. Tym samym stworzył jedną linie produkcyjną która jest obsługiwana przez 3 osoby. Na chwile obecną współpracuje z dostawcami tworzyw i materiałów do produkcji z Włoch, Niemiec, USA i Polski. Co ciekawe produkcja jednej rolki filamentu trwa ok 10 minut gdzie można było by to spokojnie skrócić do 5min. Devil Design w planach ma jeszcze dwie kolejne linie produkcyjne, nowe materiały do druku 3d i szpule nawojowe własnej produkcji. Zobaczcie poniżej, klika fotek z tajemniczej fabryki diabła ;)

 

L1_1 DSC_6866_1DSC_6859_1DSC_6857_1DSC_6854_1DSC_6850_1DSC_6849_1

 

Share Button

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.

 • Krzysztof Stark

  Drukarki jak też filament do nich w
  dobrej jakości można dostać na stronie http://www.aemca.pl. Dobry
  kontakt z firmą, serwis na miejscu, szybka wysyłka kurierem.
  Ogólnie firma jest przedstawicielem marki XYZPrinting, ostatnio ją
  dość regularnie nagradzają na targach za innowacje.

  • Tomeq

   Filament BBA DEVELOPMENT BLACK ELEMENT CARBON 30% cena promocyjna 675 PLN brutto
   Oferujemy Państwu najwyższej jakości wkłady (filament) do drukarek 3D. Nasza firma oferuje filament Black Element producenta BBA Development Sdn. Bhd jest to produkt wyprodukowany w Malezji! Najpopularniejszy model Black Element 30% carbon można nabyć w wyjątkowej cenie 675zł brutto Zapraszamy do kontaktu! Produkt posiada dodatkowe pokrycie zapewniające dużo lepsze warunki wytrzymałościowe. Strona producenta http://www.bbadevelopment.org
   Krótka specyfikacja i charakterystyka:
   Typ: 30%
   Kolor filament: Carbon
   Klasa: Premium
   Średnica: 1,75 mm
   Długość: 180 m
   Tolerancja średnicy: 0,02 mm
   Rekomendowana temperature pracy – HEAD: 215 oC
   Rekomendowana temperature pracy – PLATFORM: 50 oC
   Waga: 0,75kg
   Rodzaj opakowania: Pudło
   Ochrona przed wilgocią: Tak
   Kraj produkcji: Malezja
   Producent: BBA Development Sdn

 • Niestety prawda jest taka, ze filament tej firmy jest bardzo niskiej jakości i np. wydrukowanie czegokolwiek z ich czarnego ABS graniczy z cudem.

  • Daj jakieś fotki :)

   • Po lewej czarny ABS Devil Design, mam jeszcze czerwony ABS tej firmy którym ostatnio nawet udaje mi się coś wydrukować, ale ten czarny to porażka.

  • Mareks

   Filament BBA DEVELOPMENT BLACK ELEMENT GREEN 30% – Oferujemy najwyższej jakości wkłady (filament) do drukarek 3D. Wkłady firmy charakteryzują się wyjątkową trwałością i odpornością na zużycie! Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów wkłady te stały się popularne na targach AHR Expo. Nasza firma oferuje filament Black Element producenta BBA Development Sdn. Bhd jest to produkt wyprodukowany w Malezji! Najpopularniejszy model Black Element 30% carbon można nabyć w wyjątkowej cenie 699zł brutto Zapraszamy do kontaktu! Oferujemy także szkolenia zarówno z obsługi drukarek 3D a także z odpowiedniego wyboru wkładów. Produkt posiada dodatkowe pokrycie zapewniające dużo lepsze warunki wytrzymałościowe. Strona producenta http://www.bbadevelopment.org

 • markuz106 .

  Ja kupuję żywice akrylowe fotoutwardzealne o twardości > 70D na platformie 3D Designers i jestem z nich bardzo zadowolony. Są to żywcie z palety kolorów CMYK, które gwarantują doskonałą jakość kolorów bez przebarwień.

 • Norbert Bieda

  Bardzo dobrej jakości filament można kupić u polskiego producenta
  http://rico3d.pl/
  Bardzo dobry kontakt, wypróbowany i godny polecenia.

 • Patryk Głowacki

  Ja
  używam filamentów z pro3D. Mają super ABS. Ładnie drukuje już przy 240 st. C.
  Podobno jest dobry jako zamiennik filamentów Zortraxa.

 • Michał

  Ja sobie chwalę filament zakupiony w firmie Arpex z Gliwic. Bardzo czysty, bardzo dobra jakość. Mają zarówno PLA jak i ABS i co ważne wiele kolorów. Polecam http://www.3d-filament.com.pl/

 • Robert Pisarski

  Devil Design to dobry filament, ja kupiłem niedawno filament Fiberlogy w sklepie i jak na razie przedrukwałem połowę rolki i jest super. Mega dokładność tego filamentu mnie zadziwia. Gdyby ktoś chciał to podaję linka https://sklep.gamplate.pl/fiberlogy-c-55_40.html