LegoDuino czyli klocki lego z Arduino dla dorosłych

Legoduino to kolejny fajny projekt bazujący na Arduino, stworzony dla dzieciaków przez rodzica elektronika. W zasadzie można było by się zastanawiać kto miał lub będzie miał większą frajdę z efektów końcowych ale oficjalnie został on stworzony dla syna.

LegoDuino

 

Szara kostka z klocków lego z elektroniką w środku to własnie Legoduino. Do środka został upchnięty układ ATMega328, i nRF24L01+ (bezprzewodowa komunikacja 2.4Ghz).

4145_P6132622_642_362

Pomysł dobry, dziecko może podłączyć sobie do kostki takie komponenty jak oryginalne silniczki od lego technics, serwa, diody, czujnik odległości. Całość jest zasilana na trzy baterie AA. Każdy jest w stanie sam zaprogramować układ przy pomocy zmodyfikowanego programu minibloq w którym układa się bloki z funkcjami które są przyjazne dla dzieciaków. Samo programowanie legoduino odbywa się drogą radiową poprzez zmodyfikowany programator. Poniżej już gotowy projekt.

Więcej o projekcie znajdziecie na tej stronie benschop-plaza.nl

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.