No to długo nie wytrzymałem i zmieniłem kernel w moim LG G watch R. Minęło zaledwie 20 dni od mojej recenzji smart watcha a ja już wgrywam zmodyfikowane jądra. A to wszystko dlatego aby dłużej trzymał na baterii.

Ile trzymał na baterii?

W teście pisałem że zegarek trzyma 24 godziny w trybie cały czas włączonym, i ok. 38 godzin w trybie w którym, włączam tarczę dotykiem. Ja na tą chwilę korzystam z trybu zawsze włączonego, ale czarno białego (Ambient Mode) i codziennie zegarek wrzucam na noc do ładowania. Poniżej można zobaczyć tarczę A45 która jak na razie najbardziej mi się spodobała.

LG_G_watch_R_kernel_mod_2 LG_G_watch_R_kernel_mod_1

Ile trzyma na baterii?

Od jakiegoś czasu obserwuje wątek na XDA w którym użytkownik intersectRaven wrzuca zmodyfikowane jądra dla LG G watch R. Są one modyfikowane po to aby wydłużyć pracę zegarka na baterii. Sam postanowiłem sprawdzić czy jego obrazy są warte uwagi. I okazało się, że rzeczywiście praca wydłużyła się do 39 godzin w trybie Ambient Mode i zostało jeszcze 17% (8h). Co jest dużo lepszym wynikiem niż z oryginalnym jądrem. Nie ma co się dziwić nie pierwszy raz społeczność XDA ulepsza androida. Główną zmianą jest używanie np. jednego cora (cpu) zamiast dwóch. Pełna lista zmian jest dostępna pod tym linkiem.

 

Screenshot_2015-01-31-20-46-30

Ja też chcę!

Jak też chcesz wgrać zmodyfikowany kernel, to na początek trzeba odblokować bootloader. W zasadzie robi się to tak samo jak na smartfonach. I traci się gwarancję, ale w przypadku LG G watch R można przywrócić stan unlocked do stanu locked. Jeśli nie chcesz w jakiś sposób uszkodzić zegarka lub stracić gwarancji, po prostu nie rób tego.

1. Wejście w tryb fastboot

2. Podłączenie zegarka do komputera

Musisz podłączyć ładowarkę do zegarka a kabel USB podłączyć do komputera.

3. Tryb fastboot

Jak już się decydujesz użyć fastboot to pewnie masz już ten program na komputerze. Wydaj polecenie fastboot devices aby sprawdzić czy widzi on twoje urządzenie.

4. Unlock

Poniższe polecenie skasuje wszystkie dane z twojego zegarka. W sumie żądna strata, no chyba że coś tam jednak masz. Wszystkie programy i ustawienia i tak później zostaną ponownie zsynchronizowane.

fastboot oem unlock

aby ponownie zablokować bootloader wykonaj poniższe polecenie

fastboot oem lock

5. boot.img

Teraz należy ściągnąć plik boot.img z http://intersectraven.euroskank.com/kernels/G%20Watch%20R/3.10.0/ do wybory będzie single* lub dual* ja wgrałem single.

6. Wgrywam lub testuje

Teraz masz dwie opcje możesz przetestować nowy kernel lub wgrać od razu go na stałe.

Wgrywanie na stałe:

fastboot flash boot single.boot.img

Testowanie, czyli tymczasowe uruchamianie, do restartu.

fastboot boot single.boot.img

Koniec

Teraz zegarek powinien uruchomić się normalnie i po ponownym sparowaniu z telefonem zaciągnie sobie aplikacje i dane. Jak już ktoś się zdecydował przejść tą niezbyt skomplikowaną procedurę, niech da znać w komentarzach ile czasu teraz zegarek trzyma na baterii.