Konstruktorzy popularnych mini dronów klasy dwiesciepiedziesiat, często się zastanawiają czy zakupić płytę dystrybuująca zasilanie do regulatorów integralną z ramą czy jednak montowaną osobno. Mowa tu np. o popularnym ZMR250 gdzie do wyboru mamy parę fajnych modeli. Pisałem o takich w poprzednim wpisie z serii mojdron. Jeśli nie integralna płyta to co?

Dziś testuje Matek Mini Power Distribution Board z regulatorem BEC na 5V i 12V którą można zakupić za ok 25zł.  Na początek parę fotek:

techfreak_matek_mini_pdb_bec_fpv_1 techfreak_matek_mini_pdb_bec_fpv_2 techfreak_matek_mini_pdb_bec_fpv_3

Główną funkcją płytki  jest dostarczenie napięcia z baterii do regulatorów silników. Pady dla regulatorów są ułożone parami co ułatwia instalacje. Na mini PDB  zostały umieszczone dwa regulatory napięcia działające na zasadzie buck regulator (step down) które obniżają napięcie do 5V i 12V. Dodatkowymi funkcjami są zabezpieczenia przeciwzwarciowe i przeciwprzepięciowe dla wyjść 5V i 12V.

Płytka posiada dwie czerwone diody przy wyjściach 5V i 12V. Wyjście 5V może być obciążone maksymalnie 3A a 12V 2Amperami. Zakres napięcia wejściowego to 7.2 – 26V (2S-6S). Maksymalny prąd dla jednego wyjścia to 20A w piku do 30A przez 10sekund. Dodatkowo płytka ma dedykowane wyjścia dla transmisji video i kamery w których można ustawić 5V, 12V lub wyjście z baterii. Robi się to przez zalutowanie padów. Matek mini PDB posiada wymiary 36 x 36mm i waży 6 gram. Idealnie mieści się pod np. Naze32.

techfreak_matek_mini_pdb_bec_fpv_7 techfreak_matek_mini_pdb_bec_fpv_8 techfreak_matek_mini_pdb_bec_fpv_9 techfreak_matek_mini_pdb_bec_fpv_10 techfreak_matek_mini_pdb_bec_fpv_11 techfreak_matek_mini_pdb_bec_fpv_12 techfreak_matek_mini_pdb_bec_fpv_13 techfreak_matek_mini_pdb_bec_fpv_14