Mini komputer APC 8750 w końcu w sprzedaży

apc-board_642_362_force

Kiedy parę miesięcy temu po pojawieniu się raspberry pi ogłoszono nowy mini komputer APC 8750 od VIA, pomyślałem oł jee muszę to mieć i zapisałem się do newslettera…

I dupa…. aż do dziś nie dostałem informacji że można kupić albo że będzie można, kiedy i za ile. Wtedy kupiłem 2 x raspberry pi i zapomniałem o tym projekcie. W końcu dziś wlazłem przypadkowo na stronę na której co widzę, dział Distributors w którym jest link do RS Components skąd można zamówić APC za około 200 zł + przesyłka.

APC 8750

Mini komputer to teraz fajna sprawa do testowana, projektów, hobby, nauki. APC 8750 od VIA ma całkiem fajną specyfikacje, lecz podobną do Raspberry PI. Procek tylko albo aż o 100Mhz szybszy, wbudowana pamięć NAND flash 2GB no i to co mi się najbardziej podoba to montaż w standardzie Neo-ITX.

Są minusy

Minusem jest jak na razie stary system Andorid 2.3. Nie orientuje się czy są już jakieś przeróbki ale w oryginale to już staroć. Wsparcie społeczności jest mniejsze od RPI gdzie to właśnie społeczność testuje i poprawia błędy.

to już koniec ?

Nie obraziłbym się jak by ten sprzęt trafił w moje rączki ale nie jest mi smutno bo jest alternatywa. Projekt nie wygląda na dynamiczny, zobaczymy jak będzie dalej.

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.