apc-board_642_362_force

Kiedy parę miesięcy temu po pojawieniu się raspberry pi ogłoszono nowy mini komputer APC 8750 od VIA, pomyślałem oł jee muszę to mieć i zapisałem się do newslettera…

I dupa…. aż do dziś nie dostałem informacji że można kupić albo że będzie można, kiedy i za ile. Wtedy kupiłem 2 x raspberry pi i zapomniałem o tym projekcie. W końcu dziś wlazłem przypadkowo na stronę na której co widzę, dział Distributors w którym jest link do RS Components skąd można zamówić APC za około 200 zł + przesyłka.

APC 8750

Mini komputer to teraz fajna sprawa do testowana, projektów, hobby, nauki. APC 8750 od VIA ma całkiem fajną specyfikacje, lecz podobną do Raspberry PI. Procek tylko albo aż o 100Mhz szybszy, wbudowana pamięć NAND flash 2GB no i to co mi się najbardziej podoba to montaż w standardzie Neo-ITX.

Są minusy

Minusem jest jak na razie stary system Andorid 2.3. Nie orientuje się czy są już jakieś przeróbki ale w oryginale to już staroć. Wsparcie społeczności jest mniejsze od RPI gdzie to właśnie społeczność testuje i poprawia błędy.

to już koniec ?

Nie obraziłbym się jak by ten sprzęt trafił w moje rączki ale nie jest mi smutno bo jest alternatywa. Projekt nie wygląda na dynamiczny, zobaczymy jak będzie dalej.