Moduł nettemp do Raspberry Pi

Hej, czas na przedstawienie kolejnego etapu projektu nettemp. Nie są to nowe funkcje samego programu, chociaż ostatnio przybyło dużo nowych czujników, poprawek i opcji w a w szczególności system Nettemp USB. Tym razem jest to nakładka/shield na Raspberry Pi którą stworzyłem wraz z modulowo.com. Cel był prosty stworzyć prostą płytkę ułatwiającą użytkowanie systemu nettemp. Koniec z lutowaniem przekaźników na płytkach prototypowych i szukania GPIO ;).

Na płytce przede wszystkim znajdują się dwa przekaźniki zakończone modułowymi złączami wraz z diodami sygnalizującymi włączenie. Wejście na dodatkowy zasilacz. Układ 1wire DS2482 na I2C wraz z wyprowadzeniami. Wyprowadzenia 1wire dla pinu GPIO4. Pięć wejść I2C z wyjściem 3.3V w tym dwa z 5V. Wejście UART (TX,RX,GND,VCC) do którego można podłączyć np. arduino lub konsolę. Jedno wejście dedykowane pod czujnik wilgotności DHT11/22 (sam czujnik bez rezystora lub płytki). Wejście na układ transmisji bezprzewodowej nRF24L01. I jedno wolne GPIO24 które można wykorzystać np. pod buzzer.

3 2 1

 

Zobaczcie jak wygląda moja płytka z czujnikami DHT11, DS18b20, BMP180, TSL2561, HTU21D, nRF24L01, LCD i buzzerem. Szczególe podziękowania dla użytkownika ro-an który dostarczył mi czujniki :)

IMG_20141021_202941_1 nettemp_shield

 

Płytki już niedługo będą do kupienia na modulowo.com. Mogą wystąpić jeszcze drobne zmiany co do rodzaju wyjść. Mam nadzieje ze płytka zdobędzie sympatię użytkowników nettemp i nie tylko. Wierzę że przygoda z nettemp nie zakończy się tylko jednej wersji :)

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.