Parę słów o Monster truck P810 z napędem na dwie osie.

Dziś testuje Monster Truck P810 ze sklepu gearbest. Jest to całkiem duży, zdalnie sterowny samochód terenowy z napędem na dwie osie o ruchomym zawieszeniu na sprężynach. Jego wymiary to 29,00 x 19,00 x 17,00 cm, sterowany jest cztero-konałową aparaturą o zasięgu do 100 metrów. Aparatura używana w samochodach jest lekko inna niż w dronach ponieważ sterowanie lewo prawo realizowane jest za pomocą koła. Zasilanie aparatury to dwa paluszki AA. Natomiast zasilanie samochodu to jedna bateria 18650 2200mAh. W zestawie znajdziemy jeden śrubokręt do otwierania klapy na baterię i ładowarkę USB do ładowania baterii samochodu. Samochód posiada dwa tryby jazdy wolny i szybki. Zmianę tego trybu realizuję się poprzez przełącznik na aparaturze.

Fotki

Video

FPV

Moim głównym celem było zamontowanie FPV i przetestowanie jak jeździ się takim samochodem z podglądem z pokładu. Do nagrywania obrazu użyłem GoPro session 5.

Kamerę FPV założyłem dokładnie z TEGO linka. Do odbioru video używam gogli Fatshark Domintor V2. Poniżej film z jazdy.

Podsumowanie

Monster Truck P810 to tani pojazd terenowy, który na pewno da trochę frajdy dzieciakom. Moje były zachwycone jazdą. Natomiast mi samemu brakowało mocy. Pojazd mógłby być szybszy. Bateria z zestawu padła po pierwszej zabawie i na pewno nie miała 2200mAh. Użyłem swojej z odzysku aby dalej jeździć. Wolny bieg nie nadaje się do niczego, samochód nie jest w stanie podjechać pod żadne przeszkody na szybszym biegu wychodzi mu to znacznie lepiej lecz też sprawie mu to trudność gdy pochylenie terenu jest większe. Test FPV wypadł całkiem dobrze ale z powyższych powodów też nie daje tyle frajdy. W mojej ocenie  samochód najlepiej nadaje się do jazdy w mieszkaniu bez szczególnych przeszkód.