Miło mi poinformować że powstał nowy moduł dla Raspberry Pi, nettemp Pi Hat który który dedykowany jest pod mój projekt nettemp.

Edit 2018.08.22: Moduł nie działa z Raspberry Pi 3+

Zawsze chciałem żeby moduł do nettempa wyglądał jak zwykły przełącznik sieciowy (switch) lub mały appliance. I dzięki kamami.pl moje oczekiwania zostały zrealizowane bo stworzyli oni nakładkę według mojego pomysłu. Działa ona ze wszystkimi mini komputerkami które posiadają złącze szpilkowe 40 pinów np. Raspberry Pi 2,B+. Cały pomysł opiera się takie ułożenie elementów aby tworzyły one jedną całość która może być zamknięta w obudowie. Całość wyglądem przypomina urządzenie a nie elektronikę DIY. Głównymi funkcjami Nettemp Pi Hat jest:

  • Sterowanie czterema przekaźnikami
  • Wyprowadzone złącza 1wire i i2c na RJ45
  • Ekspander umożliwiający zwiększenie odległości zasięgu układu i2c do 18 metrów
  • Zegar czasu z koszykiem na baterię
  • Konwerter UART-USB z wejściem micro USB
  • Wbudowany buzzer – sygnał dźwiękowy
  • Możliwość zamontowani wyświetlacza LCD

Powyższe funkcje zapewniają podstawę stworzenia systemu czujników z przewodami na wtyczkach RJ45. Wejście micro USB pozwala zalogować się do konsoli systemu co ułatwia pracę i rozwiązywanie problemów. Zegar czasu i jego podtrzymanie to jest to czego brakuje w Raspberry PI. Wyświetlacz LCD to dodatkowa opcja – nettemp obsługuje wyświetlanie na LCD temperatur w trybie tekstowym co jest przydatną funkcja w środowisku stałego monitoringu pomiarów.

1techfreak-nettemp-modul-nettemp-pi-hat-raspberry-pi-nettemp-pi-hat-modul-nettemp-dla-komputera-raspberry-pi

Trzeba wspomnieć, że Kamami przygotowało bardzo dobrą dokumentację do tego modułu w której użytkownik znajdzie wszystko do potrzeba aby podłączyć czujniki i szybko skorzystać z modułu.

Dla wszystkich czytelników mam kod zniżkowy techfreak20, który uprawnia do 20% rabatu na moduł: kamami.pl

Za jakiś czas pokaże moją domową instalację z wykorzystaniem powyższego modułu.