Nettemp Pi Hat nowy moduł dla Raspberry Pi

Miło mi poinformować że powstał nowy moduł dla Raspberry Pi, nettemp Pi Hat który który dedykowany jest pod mój projekt nettemp.

Edit 2018.08.22: Moduł nie działa z Raspberry Pi 3+

Zawsze chciałem żeby moduł do nettempa wyglądał jak zwykły przełącznik sieciowy (switch) lub mały appliance. I dzięki kamami.pl moje oczekiwania zostały zrealizowane bo stworzyli oni nakładkę według mojego pomysłu. Działa ona ze wszystkimi mini komputerkami które posiadają złącze szpilkowe 40 pinów np. Raspberry Pi 2,B+. Cały pomysł opiera się takie ułożenie elementów aby tworzyły one jedną całość która może być zamknięta w obudowie. Całość wyglądem przypomina urządzenie a nie elektronikę DIY. Głównymi funkcjami Nettemp Pi Hat jest:

  • Sterowanie czterema przekaźnikami
  • Wyprowadzone złącza 1wire i i2c na RJ45
  • Ekspander umożliwiający zwiększenie odległości zasięgu układu i2c do 18 metrów
  • Zegar czasu z koszykiem na baterię
  • Konwerter UART-USB z wejściem micro USB
  • Wbudowany buzzer – sygnał dźwiękowy
  • Możliwość zamontowani wyświetlacza LCD

Powyższe funkcje zapewniają podstawę stworzenia systemu czujników z przewodami na wtyczkach RJ45. Wejście micro USB pozwala zalogować się do konsoli systemu co ułatwia pracę i rozwiązywanie problemów. Zegar czasu i jego podtrzymanie to jest to czego brakuje w Raspberry PI. Wyświetlacz LCD to dodatkowa opcja – nettemp obsługuje wyświetlanie na LCD temperatur w trybie tekstowym co jest przydatną funkcja w środowisku stałego monitoringu pomiarów.

1techfreak-nettemp-modul-nettemp-pi-hat-raspberry-pi-nettemp-pi-hat-modul-nettemp-dla-komputera-raspberry-pi

Trzeba wspomnieć, że Kamami przygotowało bardzo dobrą dokumentację do tego modułu w której użytkownik znajdzie wszystko do potrzeba aby podłączyć czujniki i szybko skorzystać z modułu.

Dla wszystkich czytelników mam kod zniżkowy techfreak20, który uprawnia do 20% rabatu na moduł: kamami.pl

Za jakiś czas pokaże moją domową instalację z wykorzystaniem powyższego modułu.

 

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.