Kolejna przygoda z telefonem nexus4. Tym razem bateria tak spuchła, że połamała obudowę! (+18)

Jakiś czas temu przychodzi do mnie żona z pewnym problemem i mów, że „coś” mi się stało w telefon. Popatrzałem, popaczałem i mówię spadł Ci kobieto telefon na ziemię. Nie szanujesz rodzinnego majątku! Odparła, że prze przecież jak spadł mi HTC One X to już pamiętam żeby mi nie spadał ;) Pomyślałem, że ok wcisnę tą obudowę i będzie po sprawie. Chociaż byłem zdziwiony, że nie pękło szkło z tylnej obudowy jak to bywało z nexusami 4. Niestety nie dało się wcisnąć obudowy na swoje miejsce. Okazało się, że spuchła bateria (BL-T5) a grubość jej to szatańska liczba 6,66mm!

Nexus4 spuchnięta bateria

techfreak-lg-nexus-4-bateria-spuchla-pekla-obudowa-0 techfreak-lg-nexus-4-bateria-spuchla-pekla-obudowa-1 techfreak-lg-nexus-4-bateria-spuchla-pekla-obudowa-2 techfreak-lg-nexus-4-bateria-spuchla-pekla-obudowa-3 techfreak-lg-nexus-4-bateria-spuchla-pekla-obudowa-4 techfreak-lg-nexus-4-bateria-spuchla-pekla-obudowa-5 techfreak-lg-nexus-4-bateria-spuchla-pekla-obudowa-6 techfreak-lg-nexus-4-bateria-spuchla-pekla-obudowa-7 techfreak-lg-nexus-4-bateria-spuchla-pekla-obudowa-8 techfreak-lg-nexus-4-bateria-spuchla-pekla-obudowa-9

Reklamacja

Postanowiłem złożyć reklamacje na powyższą baterię bo miała dopiero ok pół roku. Sprzedawca z allegro nie mógł uwierzyć w tą sytuację ale bez problemu wymienił baterię na nową.

Nowa bateria

Byłem ciekawy jaką grubość będzie miała nowa bateria. Było to 3.97mm

techfreak-lg-nexus-4-bateria-spuchla-nowa-0 techfreak-lg-nexus-4-bateria-spuchla-nowa-1 techfreak-lg-nexus-4-bateria-spuchla-nowa-2 techfreak-lg-nexus-4-bateria-spuchla-nowa-3

Podsumowanie

Generalnie wszystko skończyło się ok, nie tylko z tego powodu, że bateria została wymieniona. Mogło się skończyć nawet pożarem gdyby bateria wybuchła i się zapaliła. Taka sytuacja może zdażyć się raczej tylko przy ładowaniu więc przestrzegam was i proszę, zawsze w trakcie ładowania mierzcie grubość i temperaturę swojej baterii ;)