Pierwsze urodziny techfreak.pl

No to stało się, techfreak.pl obchodzi pierwsze urodziny. Na początku były tech wpisy zbierane po całym internecie, następnie testy sprzętu, artykuły, projekty i jakoś się zakręciło.

Nie od dziś wiadomo że bloga jest nie tylko ciężko utrzymać ale też wypromować i zainteresować jakieś grono internautów. Sam na początku bawiłem się w katalogi i wymiany linkami które nie dają dużo. A na pewno nie ściągają czytelników. Dopiero stosowanie słów kluczowych i czasem jakiś wykop na portalu typu strims czy wykop dawał jakieś efekty. Bo jak są efekty to jest motywacja i tak właśnie 34 114 unikalnych użytkowników i łącznie 113 015 odsłon przez ostatni rok motywuje mnie aby prowadzić bloga dalej. Poniżej staty z trzech ostatnich miesięcy.

techfreak.pl_1y2

Tak na prawdę, to co się działo przez ostatni rok było ciekawym doświadczeniem. Nie licząc moich wpisów zaczęło się od testów kamerek dostarczonych przez epromocja.pl. Następnie doszły testy sprzętu, które dostarczał conrad.pl. Przewijały się moje artykuły własne. Najciekawszą sprawą jaka mi się przydarzyła na techfreak to było składanie drukarki 3D co zajęło mi naprawdę dużo czasu. A tak naprawdę to największe grono internautów sprowadza na stronę mój projekt pomiaru temperatury nettemp który stworzyłem na swoje potrzeby ale przydaje się nie tylko mi. Z czego naprawdę się cieszę. Każdy mail z gratulacjami że program się przydaje sprawia mi dużą satysfakcje. Przygnieciony mailami w sprawie nettempa założyłem małe forum, na którym można napisać, że coś nie działa albo, że działa i jest ok ;)

Na pewno wiem, że można byłoby wycisnąć z bloga więcej jak np. codzienne wpisy z ciekawostkami i hackami z elektroniki lub szerokiej informatyki. Np. na wzór hackaday.com ale niestety nie mam tyle czasu, aby ogarniać wszystko samemu. Podsumowując przez ten rok pojawiło się 265 wpisów i tylko część z nich została pobrana ze starego serwisu linuxinfo.pl (RiP).

Generalnie dalej będę robił co robiłem, czyli to co lubię i mam nadzieje, że komuś się to przyda.

Pozdro, techfreak :)

 

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.