Płyta główna Mini-ITX dla Raspberry Pi

Tym razem możecie zobaczyć całkiem nowy projekt płyty głównej Mini-ITX dla raspberry Pi który pojawił się na kickstarter.com. W zasadzie jest to płyta rozszerzeń która zawiera w sobie hub usb, wejśćie serial port RS232, wbudowane sterowanie poprzez IR, zasilanie 3.3V, 5V i 12V, RTC (Real-Time Clock), wbudowany sensor temperatury do sterowania wentylatorem. Na samym końcu listy znajduje się miejsce na dysk 2.5 cala.

raspberry_pi_motherboard_642_362_force

Szczerze uważam że to świetny projekt ale trochę drogi bo za ok 200 zł dostajemy samą płytę. Korzyści są naprawdę fajnie ponieważ, pozbywam się kabli, zasilaczy i innych dodatkowych spraw których bym używał przy pracy z Raspberry Pi. Wymiary płyty to 17×17 cm a instalacja jest bardzo prosta wystarczy wczepić malinę do góry nogami i przykręcić na dwie śrubki. Po instalacji wciąż mamy dostęp do portów GPIO na zdjęciu po prawej stronie.

raspberrypi_plyta_mini_itx raspberrypi_plyta_mini_itx2

Zobaczcie filmik promujący w poniższym linku kierującym dla projektu na kickstarter.

http://www.kickstarter.com/projects/kwang/mini-itx-motherboard-for-the-raspberry-pi-fairywre

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.