Powrót do przeszłości

Chyba wszyscy dziś maja powrót do przeszłości. Zaczęło się jakieś dwa lata temu jak zacząłem z bratem grać w Talisman Magię i Miecz. Jakaś naprawdę stara wersja, drukowane plansze. Niesamowity klimat i powrót do przeszłości. Przypominają mi się czasy kiedy w podstawówce grało się z chłopakami z osiedla w magię a sama gra była czymś naprawdę niesamowitym.

Potem weszły PC, Heroes I, II i III, GTA, Warcraft, Starcraft, Quake2 w empiku, osiedlowe gralnie. IRCownie. To były też czasy CD-Action, Secret Service. Dlaczego o tym piszę? Bo to było fajne ale też cały czas są takie impulsy z zewnątrz które podtrzymują te stare czasy w pamięci. Rozmowy „ale było fajnie kiedyś”, „a pamiętasz” na pewno nakręcają tych wszystkich ludzi którzy wźieli się za reaktywację starych czasów. O co chodzi jaka reaktywacja?

naglowek_fb

Ostatnio można było przeczytać na różnych portalach że legenda powraca czyli kultowe pismo o grach fabularnych Magia i Miecz. Dla mnie, naprawdę duże zdziwienie że w sumie moim zdaniem niszowe czasopismo chce powrócić. Ale jak najbardziej akcja mi się podoba. Na wspieram.to zebrali prawie sto tysięcy co nie dość że na pewno ich zmotywowało ale też określiło ilość zainteresowanych osób tym tematem.

secretservice

Co do CD-Action to jest dalej wydawany i pamiętam jak dostałem mój pierwszy numer do dziś. Dział na luzie to był prawdziwy internet, offline. Choć teraz nie kupuję czasopism o grach to chęć wskrzeszenia Secret Service zaskoczyła mnie na maxa. Sam nie kupowałem tego czasopisma, zawsze ktoś przynosił jedno i cala szajka siedziała i obczajała po kolei. Ale trzeba zwrócić uwagę że ludzie chyba mają dosyć tej socjal papki i tęsknią za czym fajnym i prawdziwym do poczytania, bez lajków pod artami i bez typowo polskich kłótni w komentarzach.

Więc kibicuje Secret Service i czekam z niecierpliwością, może nawet kupie :) Ale wracając do gier planszowych chciałbym zwrócić uwagę na całkiem fajną grę planszową która też chce ruszyć z miejsca i zaistnieć. Mowa tu o The Wanderers, „to kooperacyjna planszowa gra przygodowa przeznaczona dla max 6 osób rozgrywana w fantastycznej i mrocznej krainie, która pogrążona jest w wojnie i nieustających intrygach”.  Proszę zobacz krótki wideo tutorial:

Przede wszystkim fantastyczna grafika, rewelacyjne postacie i wrogowie. Ta mroczna kraina przyciąga mnie do siebie. Na dzień dzisiejszy mają tylko 2% z 78 tyśi. Ale to tylko aby wydać grę. Bo gra jest skończona, autorzy poświęcili 4 lata swojego czasu aby zrealizować swój cel i udało się im. Fajnie było by ją teraz kupić za sensowne pieniądze.

Ciekawe ile jeszcze newsów mnie zaskoczy w najbliższym czasie, mam nadzieje że dużo :)

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.