Jak zaktualizować najlżejszy i najmniejszy nadajnik FrSky R-XSR posiadając aparaturę Taranis QX7

Po co aktualizować firmware w odbiorniku? Można z tego powodu aby zmienić rodzaj z LBT na International lub na odwrót, napisałem trochę o tym ostatnio – Taranis QX7 zmiana firmware. Głównie warto aktualizować bo nowszy firmware zawiera w sobie przydatne poprawki takie jak, możliwość sterowania PID poprzez aparaturę. Zresztą taki sam bug wystąpił w popularnym odbiorniku XSR. Więc sprawa jest prosta wystarczy pobrać firmware z oficjalnej strony FrSky.

W katalogu będą znajdować się dwa pliki, które odpowiadają za wersję LBT i FCC. Trzeba jeden z nich wgrać na kartę SD aparatury, najlepiej do katalogu FIRMWARES. Musisz wiedzieć jaką masz wersję firmware modułu nadawczego w aparaturze, inaczej urządzenia się nie dogadają.

Jak widać poniżej R-XSR jest naprawdę mały i lekki. W zestawie z odbiornikiem znajduje się przewód do aktualizacji firmware i jest on prawidłowym przewodem aby aktualizacje przeprowadzić ze slotu u dołu aparatury. Od lewej przewody czarny GND, czerwony 5V, żółty SPORT.

Gdy plik jest już na karcie trzeba przejść do menu urządzenia i w zakładce SD-CARD wybrać folder FIRMWARES, następnie wybrać pokrętłem plik i nacisnąć je zaznaczając flash Ext. Device.

Poniżej widać prawidłowe podłączenie. Diody na odbiorniku zapalą się tylko wtedy, kiedy zostanie nawiązana prawidłowa komunikacja z aparaturą po zainicjowaniu wgrywania firmware.

To tyle aktualizacja jest prosta i bezproblemowa jak posiada się zestaw od jednego producenta. W przypadku Taranisa X9D procedura jest taka sama za wyjątkiem tego, że trzeba podłączyć się do innego portu – można przeczytać o tym tu techfreak.pl/aktualizacja-frsky-x4r-do-cppm.

Jeśli chcesz zakupić R-XSR to zakup go z tego linku R-XSR.