Raspberry Pi zero to kolejna wersja mini komputera w jeszcze mniejszej odsłonie. Zero zdobywa popularność nie tylko ze względu na swoje wymiary ale i cenę. Cena została ogłoszona na poziomie 5 dolarów ale niestety u nas jest nie realna, polscy DIY mogą zakupić ją za ok 72zl z przesyłką z UK.

Z dostępnością też nie jest najlepiej bo kto pierwszy ten lepszy a kto nie zdążył czeka kilkanaście dni. Tak jak Koichi Nakamura który zaprojektował płytę integrującą szesnaście sztuk Raspberry Pi zero w jeden większy klaster. Sam do testów posiada tylko jedną sztukę :) Klaster przede wszystkim posiada zintegrowanie zasilanie z jednego zasilacza i zapewnia dla każdej sztuki Pi zero kartę ethernet która jest podłączana poprzez port micro USB. Z każdej karty ethernet jest wyprowadzony jeden port RJ45 w przyszłości mają być to tylko dwa. Poniżej wreszcie jakieś fotki!

techfreak-raspberry-pi-zero-laster-3 techfreak-raspberry-pi-zero-laster-2 techfreak-raspberry-pi-zero-laster-1 techfreak-raspberry-pi-zero-laster-0

Źródła: twitter.com, hackaday.com