Rzeczywistość rozszerzona – odcinek 2

Parę dni temu pisałem o projekcie TARDIS czyli o rzeczywistości rozszerzonej. Po tym napisał do mnie jeden gość, a że jego firma ble ble ble, też robią coś z AR. Mówię spoko dawaj suchara.  Co się okazało to są dopiero techfreaki :)

No i, no i.. Okazało się że jest taka firma która zajmuje się AR u nas w Polsce a mianowicie 3rstudio.com  która specjalizuje się w zaawansowanych aplikacjach mobilnych 3D oraz rzeczywistości rozszerzonej. Posiadają własny bardzo wydajny i elastyczny engine. Pomyślałem sobie „dobrze, obczajam”. Co mi się spodobało na ich stronie? To że od razu można zobaczyć na własne oczy co to jest AR. Trzeba ściągnąć aplikacje na smartfona i skierować go na monitor na którym odpalona jest przeglądarka ze stroną www, 3rstudio.com. Dodatkowym bajerem jest to że aplikacja reaguje na poruszanie klapą lapka. Wideo poniżej:

Na swoim koncie mają też całkiem ciekawą grę w bilard do której jest potrzebna specjalna plansza aby grać w trybie AR.

no i dodatkowo znalazłem fajna grę na ich YT: SlinGame

Tak się zastanawiam że to całe AR było by fajne do rozgrywek karcianych nie wiem czy pamiętacie Magie i Miecz. Wyobraźcie sobie że wchodżisz na jakieś pole swoją postacią i nie musisz obliczać kto ile ma siły ani rzucać kostką wszystko działo by się na ekranie smartfona podłączonego do TV tak aby każdy z graczy mógł zobaczyć walkę :D Ale spoko … zaraz mi ktoś napisze „My też to już wymyśliliśmy ;)” i nie będzie procentów od pomysłu ;P Mam nadzieje że wam podoba się AR tak jak mi  i cieszycie się że polska firma w tym uczestniczy.

 

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.