Segway czy jednokołowa kurka :)

pale_raptor

Nie, nie naśmiewam się z jednokołowej kurki ;P Znaczy z RAPTORA. A dokładnie chodzi o home made segway’a zbudowanego przez Nick’a Thatcher’a.

Niech nikt nie myśli sobie że naśmiewam się z cudzych projektów, piszę co myślę a ten fajny projekt na pierwszy rzut oka przypomina mi kurkę na kółku :) A na całość składa się jeden kurkowy silnik haha, 24v 350w zasilany dwoma bateriami 12V 7Ah (takie jak w UPS), Arduino UNO – chyba nie trzeba nikomu przedstawiać tej łatwej w użyciu platformy do programowania która ma parę wyjść PWM. Aby sterować silnikiem potrzebny jest regulator, w tym projekcie został użyty SyRen 1×25. No ale jak to się dzieje że taki segway się nie przewraca ? Dzieje się to dzięki elementowi o którym jeszcze nie napisałem a jest nim żyroskop. Arduino analizuje położenie i wysyła impulsy do regulatora silnika tak aby całość się nie wywróciła i to wszystko TADA. Polecam popatrzeć sobie tutaj na galerie.

Znowu nie ma filmiku …. ehh

 

 

Share Button

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.