Szkło i pancerne etui na LG nexus

Od jakiegoś dłuższego czasu zamiast zwykłej folii ochronnej na telefon można zakupić szkło hartowane. Ja jeszcze mam zwykłą folię na swoim nexusie i jest ona niestety w fatalnym stanie. Zawsze do telefonu kupuje folie i gumowe etui s-line bo wiem, że to jest podstawa. Prędzej czy później telefon albo spadnie albo się porysuje, choć nie wiem jak będę o niego dbał. Z jednej strony to jest tylko narzędzie i nie ma co się za bardzo rozczulać. Fascynacja i opieka nad sprzętami zawsze przechodzi po jakimś czasie. Dlatego warto zadbać od początku o dobrą ochronę. Dostałem na testy szkło na nexus 4 i etui Armor na nexus 5. Co idealnie się wkomponowało w posiadane przeze mnie telefony.

Moje i pewnie wszystkich doświadczenia z foliami są takie, że po jakimś czasie robią się bąbelki. I wcale to nie jest folia założona na paproszki a przez ostre uderzenia w nią np. w klucze. Wtedy powstaje dziurka i mamy bąbelki. Taką przynajmniej mam teorię;) I dlatego myślę, że szkło jest o wiele lepszym wyborem niż cieniutka folia. Zobaczcie poniżej parę fotek z procesu zakładania szkła na nexus 4.

1_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 2_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 3_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 4_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 5_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 6_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 7_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 8_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 9_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 10_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 11_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 12_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 13_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 14_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 15_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_

Parę słów o

Przede wszystkim założenie szkła to rewelacyjna sprawa. W porównaniu do folii – poziom super łatwy. Szkło przyłożone do ekranu nie przykleja się od razu. Można je lekko korygować a jak zacznie się przyklejać to robi to równomiernie i bez bąbli. W zestawie jest mokra chusteczka którą przetarłem ekran przed założeniem szkła. Jest też mała chusteczka do przecierania ekranu. Zestaw w sumie prezentuje się całkiem ekskluzywnie :D

Nie eksperymentowałem z kluczami i nożami bo na testy mam tylko jedną. Zobaczę jak wyjdzie w praniu – jak będzie źle to napiszę.

Jeden minus – Na ostatnich fotkach widać jak folia jest dopasowania do ekranu. Moim zdaniem po prostu jest lekko za mała. Mogli dać z 2mm więcej i była by pokryta całość ekranu. Jednak może to stanowić plus przy korzystaniu z jakiegoś gumowego etui które nachodzi na boki ekranu.

 

Pancerne etui

Jak pisałem etui to podstawa, ale Nexus 5 bez niego leży w dłoni idealnie, cieniutki, te kształty, kawał techniki w reku, rewelacja. Dopóki drugiego dnia nie spadnie Ci na podłogę w drodze do kibla. Tak czekałem na etui z alledrogo. Wgniecenie na rogu dwudniowego nexusa i emocje z tym związane, bezcenne. No niestety z etui telefon jest większy, inaczej się prezentuje i zajmuje więcej miejsca w krótkich spodenkach w lato niż powinien. Na testy mam jeszcze większe, pancerne etui Armor. OMG jakie to jest wielkie. Ostatnio byłem parę razy na budowie i pracujący tam ludzie maja chyba tylko takie obudowy albo specjalne telefony CAT czy coś w tym stylu. Ok parę fotek aby było wiadomo o czym mowa.

16_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 17_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 18_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 19_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 20_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 21_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 22_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 23_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 24_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 25_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 26_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 27_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 29_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 30_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 31_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 32_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 33_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 34_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 35_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 36_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 37_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_ 39_techfreak_mocolo_glass_panels_armor_folia_szklana_szklo_nexus_

Jak widać zestaw Armor składa się z trzech części, gumowa podkoszulka, nakładka trzymająca z mocnego plastiku i do tego kieszeń zabezpieczająca dodatkowo ekran. Została wyposażona w zaczep i pokryta miękkim meszkiem od wewnętrznej strony. Guziki funkcyjne dobrze działają i wejście na micro USB jest dobrze wycięte. Nie ma problemu z wkładaniem ładowarki, guma w około jest na tyle miękka, że wtyczka bez problemu wchodzi.

Jeśli musisz chronić szczególnie telefon lub po prostu masz dzieci to jest obudowa dla Ciebie. Jest grubsza ale posiada też rozkładaną nóżkę do wygodnego postawienia na biurku.

Produkty zostały dostarczone przez sklep fikadesign.pl

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.