Śledząc rynek użytkowej biżuterii, do której zaliczamy także smartwatch’e, ciągle mamy nieodparte wrażenie, że jednak nie do końca pomysły znajdą poparcie wśród zwykłych użytkowników. Teraz sytuacja może ulec zmianie, ponieważ światło dzienne ujrzał projekt Tago Arc.

Mowa o bransoletce, której wzór możemy dostosowywać w zależności od tego, jaki strój mamy na sobie. Jak to możliwe?
Twórcy zastosowali wyświetlacz E-Ink – taki jak stosuje się w czytnikach e booków. Do tego Tago Arc ma moduł NFC, dzięki któremu może się komunikować ze smartfonem. Przez zbliżenie telefonu z wybranym wzorem, zostanie nawiązane połączenie i po około 15 sekundach ujrzymy go na wyświetlaczu E-Ink.

Tago Arc

Tago Arc

Rewolucją może okazać się brak konieczności ładowania urządzenia, ponieważ całą energię do zmiany motywu Tago Arc pobiera przy zbliżeniu modułu NFC z telefonu. Później, do wyświetlania, nie potrzebna jest energia elektryczna.

Koncepcja budowy opaski przedstawiona jest poniżej i nie jest szczególnie skomplikowana. Jest to po prostu bardzo dobre i oryginalne wykorzystanie dostępnej, nowoczesnej technologii w życiu codziennym.

Tago Arc - budowa

Tago Arc – budowa

Twórcy Tago Arc zapowiadają, że ich koncepcja nie będzie dotyczyć jedynie samych bransoletek. Chcą stworzyć platformę społecznościową, na której użytkownicy będą mogli poczuć się jak znani projektanci i tworzyć własne wzory. Nie jest wykluczone, że najlepsze z nich będą dostępne dopiero po ich wykupieniu. Takie podejście do tematu będzie miało racje bytu, jeżeli znajdzie się dostatecznie dużo nabywców nowoczesnej biżuterii.

Tago Arc - aplikacja mobilna

Tago Arc – aplikacja mobilna

Jest to ciekawy pomysł, który może przypaść do gustu miłośnikom sprytnych i personalizowanych gadżetów. Będzie także możliwość wybory materiału, z jakiego wykonana jest ramka wyświetlacza. Projektanci przewidzieli trzy opcje do wyboru: tworzywo, srebro oraz złoto. To ostatnie rozwiązanie będzie jednak interesowało jedynie prawdziwych fanów z grubym portfelem, ponieważ Tago Arc z takim wykończeniem wyceniona została na 9999 USD. Wersja podstawowa – z tworzywa – będzie kosztować 259 USD.

 

Tago Arc - zastosowanie

Tago Arc – zastosowanie

Na koniec film promujący bransoletkę w serwisie Indiegogo: