Tani i prosty Arduino WiFi shield

Arduino to tania i fajna płytka do mniej lub bardziej skomplikowanych projektów elektronicznych w których coraz większą rolę odgrywa komunikacja bezprzewodowa. Dlaczego ten rodzaj komunikacji jest taki pożądany nie trzeba tłumaczyć ale dlaczego to tak drogo wychodzi? Poniżej mam dla was fajny i tani (bo tani to fajny a fajny to czasem tani) projekt Arduino WiFi Shield zrealizowany na Ruterze TL-WR702N.

Zobaczmy jakie koszty trzeba ponieść aby mieć cały komplet Arduino z komunikacja bezprzewodową:

Ok. 360 zł to trochę dużo ale autor strony hackanerd.wordpress.com wpadł na całkiem fajny pomysł aby obniżyć koszty. Zamiast kupować WiFi Shield zakupił Ethernet Shield ( u nas za ok 50 zł) i mini Ruter TP-LINK WR702N który u nas można zakupić za ok. 75 zł. Mini router został bez obudowy a wyciągnięta płyta została zainstalowana na górze Ethernet Shield, szybkie luty i gotowe. Dalej chyba nie trzeba tłumaczyć Ethernet Shield został podłączony krótkim paczkordem do routera i jest jednym z hostów w jego sieci. Najlepiej zainstalować OpenWRT na TP-linku co pozwoli na dowolne modernizacje. I tak właśnie realizowany jest dostęp do samego Arduino bezprzewodowo. Fotki z projektu poniżej.

TP-LINK TL-WR702N

arduino_TP-LINK TL-WR702N

Mi pomysł się podoba że względu na wymiary mini routera może ktoś ma jeszcze jakieś inne pomysły?

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.