Tani i prosty Arduino WiFi shield

Arduino to tania i fajna płytka do mniej lub bardziej skomplikowanych projektów elektronicznych w których coraz większą rolę odgrywa komunikacja bezprzewodowa. Dlaczego ten rodzaj komunikacji jest taki pożądany nie trzeba tłumaczyć ale dlaczego to tak drogo wychodzi? Poniżej mam dla was fajny i tani (bo tani to fajny a fajny to czasem tani) projekt Arduino WiFi Shield zrealizowany na Ruterze TL-WR702N.

Zobaczmy jakie koszty trzeba ponieść aby mieć cały komplet Arduino z komunikacja bezprzewodową:

Ok. 360 zł to trochę dużo ale autor strony hackanerd.wordpress.com wpadł na całkiem fajny pomysł aby obniżyć koszty. Zamiast kupować WiFi Shield zakupił Ethernet Shield ( u nas za ok 50 zł) i mini Ruter TP-LINK WR702N który u nas można zakupić za ok. 75 zł. Mini router został bez obudowy a wyciągnięta płyta została zainstalowana na górze Ethernet Shield, szybkie luty i gotowe. Dalej chyba nie trzeba tłumaczyć Ethernet Shield został podłączony krótkim paczkordem do routera i jest jednym z hostów w jego sieci. Najlepiej zainstalować OpenWRT na TP-linku co pozwoli na dowolne modernizacje. I tak właśnie realizowany jest dostęp do samego Arduino bezprzewodowo. Fotki z projektu poniżej.

TP-LINK TL-WR702N

arduino_TP-LINK TL-WR702N

Mi pomysł się podoba że względu na wymiary mini routera może ktoś ma jeszcze jakieś inne pomysły?

Share Button

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.