Tani power bank o pojemności 2600mAh – test

Jakieś trzy miesiące temu w zasadzie jak nie cztery zamówiłem na banggood tani bo za 5$ power bank o pojemności 2600mAh. Dopiero doszedł wiec postanowiłem trochę go potestować. Nie często zdarza się aby aż tak długo czekać na jakiś przedmiot z BG. Bo zazwyczaj trwa to do 2 tygodni. Pewnie po prostu nie mieli w magazynie.

Power banki dostarczane są w różnych kolorach, wraz z kabelkiem micro USB, który służy do ładowania power banku i po przełożeniu go do standardowego USB do ładowania urządzeń.

power_bank_test_1 power_bank_test_2 power_bank_test_4 power_bank_test_3

Power bank 2600MAh posiada dwie diody które zapalają się w zależności jaka funkcja jest aktualnie wykonywana. Zapalenie czerwonej diody oznacza że bateria jest ładowana, a zapalenie fioletowej że zostało podłączone urządzenie.

Od środka

Byłem ciekawy jaka bateria jest w środku power banku. Nie posiadała żądnych oznaczeń ale wygląda jak ogniwo LI-ION np, które znajduje się w bateriach do laptopów. Wymiary to 18 x 65mm. Po przeszukaniu banggooda znalazłem dokładnie te same baterie, o tych samych wymiarach w cenie 8$ za dwie.

power_bank_test_11 power_bank_test_10 power_bank_test_9 power_bank_test_8 power_bank_test_7

Testy

power_bank_test_0

Mojego nexusa 5 który posiada baterie o pojemności 2300mAh testowany power bank zdołał podładować do ok 80% i padał. Natomiast Samsung Galaxy S który ma baterię o pojemności 1500mAh power bank ładował spokojnie do 100%.

Podsumowując, 15 zł wydane na power bank jest nie dużą ceną za podładowanie telefonu aż do 80%. Sam bank jest niewielki i na pewno nie będzie przeszkadzał w plecaku czy torebce. Kiedy padnie bateria dam znać :)

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.