Już dwa lata temu usłyszeliśmy pierwsze doniesienia o zegarkach, które początkowo miały być pilotami do naszych telefonów. Jednak im więcej producentów zaczęło angażować się w temat smartwatch’y tym coraz bardziej zaawansowane się stawały. Tak jak już wspomniałem od miana „pilota do smartfona” wiele się pozmieniało… Obecnie na rynku dostępne są już zegarki autonomiczne, które nie potrzebują do działania telefonu.

Gdy  do ofensywnych działań przystąpili giganci rynku elektronicznego tacy jak LG, Motorola, czy Samsung, nikt nie przypuszczał, że mniej znane marki mogą coś osiągnąć w tej kwestii. Ci jednak, którzy zwątpili w małe firmy zdziwili się, kiedy pierwsze alternatywne smartwatch’e pojawiły się w sprzedaży. Najbardziej kuszącym aspektem nowych produktów była cena, która niejednokrotnie była trzykrotnie niższa niż u konkurencji.

Jednym z takich zegarków jest U Watch U8 Pro Smartwatch, który parametrami nie ustępuje zbytnio droższym kolegom.

 

U Watch U8 Pro Smartwatch

U Watch U8 Pro Smartwatch

Zegarek używany na co dzień narażony jest na kurz, zachlapanie dlatego ważne, aby nie przejmując się na warunki atmosferyczne móc spokojnie z niego korzystać. Gwarantuje nam to obudowa U Watch U8 Pro Smartwatch. Posiada on zamykany zaślepką port USB, który używany jest do ładowania zegarka. Poza tym, na obudowie znajduje się jeden przycisk fizyczny, którym włączamy smartwatch’a, usypiamy go i wybudzamy.
Poza nim nie znajdziemy innych fizycznych przycisków, a jedynie trzy dotykowe pod wyświetlaczem. Przyciski te znane są bardzo dobrze użytkownikom Androida.

 

U Watch U8 Pro Smartwatch - Black & White

U Watch U8 Pro Smartwatch – Black & White

Komunikacja U Watch U8 Pro Smartwatch przebiega po protokole Bluetooth, czyli identycznie jak w produktach konkurencji. Wspierany jest Bluetooth od wersji 2.0 wzwyż. Aby poprawnie sparować smartwatch’a z telefonem musimy mieć system Android w wersji co najmniej 2.3. Poza tym wymagana jest dedykowana aplikacja do zarządzania zegarkiem z poziomu telefonu, którą możemy pobrać ze strony producenta (Aplikacja U8 Pro).

Przejdźmy do tego, co w zegarku najważniejsze – tarcza. Tutaj klasyczną tarczę zastępuje pojemnościowy wyświetlacz TFT o przekątnej 1,48 cala. Jest to przyzwoita wielkość, na której godzina i inne informacje wyświetlane są w sposób czytelny.

U Watch U8 Pro Smartwatch - tarcze

U Watch U8 Pro Smartwatch – tarcze

Po zainstalowaniu wyżej opisanej aplikacji oraz sparowaniu z telefonem możemy odbierać oprócz standardowych powiadomień o SMS, czy nieodebranych połączeniach także informacje z Facebook’a, Twetter’a, czy Instagrama. Poza tym możemy wybierać numer telefonu, a instalując odpowiednią aplikację dodamy funkcję pisania SMS. Nie można także pominąć powiadomień z kalendarza.

U Watch U8 Pro Smartwatch został wyposażony w barometr, czujnik wysokości, a także krokomierz, dzięki któremu możemy analizować jak długie dystanse pokonujemy w trakcie zwyczajnego dnia, czy na pieszych wędrówkach.

Zegarek nie tylko potrafi odbierać powiadomienia z telefonu, potrafi także sterować nim, co było pierwotnym założeniem idei smartwatch’y. Dla miłośników słuchania muzyki z telefonów będzie to dodatkowym atutem, ponieważ bez ingerencji w smartfona, możliwa jest zmiana utworu, czy regulacja głośności. Także amatorzy fotografii będą mieli pożytek z takiego zegarka, ponieważ U8 Pro potrafi zdalnie wyzwalać migawkę aparatu, a więc możemy robić zdjęcia, czy kręcić filmy nie dotykając telefonu.

U Watch U8 Pro Smartwatch - sterowanie aparatem

U Watch U8 Pro Smartwatch – sterowanie aparatem

W zestawie z U Watch U8 Pro Smartwatch otrzymujemy oprócz ładowarki podróżnej, przewodu USB, a także krótką instrukcję obsługi. Poza tym w kartoniku znajdziemy niby niepozorny element, którego jednak u konkurencji brakuje – a mianowicie przyrząd do zmiany pasków.

Jeżeli po tym tekście nabierzecie ochoty na zakup tego zegarka to polecam strone: U Watch U8 Pro Smartwatch oraz kod promocyjny: U8PRO.

Na zakończenie film z możliwościami Smartwatch’a.