Nadszedł czas na wymianę baterii w nexusie 4 mojej żony. Jak pewnie się domyślacie sprawa dostała najwyższy priorytet w domu. Zakupiłem sztukę na allegrosie ale niestety okazało się, że jeszcze nie maja ją na stanie – oddali kasę. Więc zakupiłem z innej aukcji. Przyszło etui na telefon..

Na szczęście w środku była też bateria. Jeśli ktoś się zastanawia czy samemu wymienić baterię to naprawdę jest to całkiem proste.  O ile mamy na stanie śrubokręt torx T5, krzyżak Phillips #0 i kostkę do gitary (otwieracz GSM).

Wszystko co trzeba zrobić to odkręcić dwie śrubki umiejscowione na dole telefonu przy wejściu microusb. Wyjąć szufladkę na kartę sim. Następnie kostką od dołu po górę, podważać obudowę aż zejdzie cała. Odkręcić śrubki przy taśmie baterii. Okazuje się że bateria jest przyklejona na taśmę dwustronną. Ciągnięcie za taśmę zasilania nic nie da. Trzeba delikatnie podważać baterię z jednej strony, najlepiej lewej i powoli wkładając coraz głębiej i ponownie podważać. Po wyjęciu baterii stara taśma dalej się klei więc spokojnie będzie trzymać nową baterię. Złożyć całość i gotowe.

Jest jedno ale, baterii generalnie nie powinno się zginać łamać dziurawić. Wiec trzeba zachować ostrożność. Wcześniej najlepiej wyładować ją na maxa a potem wyrzucić do odpowiedniego pojemnika ze zużytymi bateriami np w jakimś pobliskim markecie.

Poniżej parę fotek z mojej wymiany.

Wymiana baterii w lg nexus 4

1_techfreak_wymiana_baterii_nexus4_ 2_techfreak_wymiana_baterii_nexus4_ 3_techfreak_wymiana_baterii_nexus4_ 4_techfreak_wymiana_baterii_nexus4_ 5_techfreak_wymiana_baterii_nexus4_ 6_techfreak_wymiana_baterii_nexus4_ 7_techfreak_wymiana_baterii_nexus4_