XMEGA EXPLOREGO czyli wypasiony moduł z MP3

Każdy kto choć ze dwa razy trzymał lutownicę w ręku zna platformę Arduino. Jest to świetna platforma programistyczna która pozwala szybko zapoznać się z językiem programowania i mikroprocesorami. A projekty które powstają na procesorach ATMEGA codziennie zalewają internety.  A tym razem chciałbym wam przybliżyć projekt Xmega eXploreGO od modułowo.pl który jest kompatybilny z nakładkami arduino.

Xmega-eXplore-opis

 

Tak wygląda Xmega eXploreGO.  Co rzuca się w oczy to port LINE OUT, złącze bluetooth, i złącze modułu radiowego nRF24L01. Fajnie że nie trzeba dokupywać żadnej nakładki lub robić pająka aby dodać komunikacje bezprzewodową. Ale co z tym Line OUT? Będziemy sobie puszczać MP3? Dokładnie TAK! Na pokładzie został zainstalowany dekoder telewizji trwam MP3 VS1003B a na odwrocie płytki slot na kartę microSD. Od teraz możesz się pochwalić chłopakom w pracy że słuchasz muzy z Arduino. A tak na poważnie zastosowanie może być różne np. wyzwalanie nagrania „już dobrze kochanie, śpij, jestem tu” po wykryciu ruchu przez sensor PIR :)

Płytkę  programuje się przez złącze USB. Po naciśnięciu przycisku boot wprowadzamy procesor w tryb programowania i wgrywamy żądany program przez oprogramowanie FLIP. Niestety procesory ATXmega nie są kompatybilne z platformą ARDUINO. Co nie oznacza że dalej nie można pisać w niej programów. Jeszcze fotka od tylu:

Xmega-eXploreGO-bot

Zapraszam do przeczytania pełnej specyfikacji na http://blog.modulowo.pl/xmega-explorego-nowy-modul-z-mikrokontrolerem-atxmega-i-mp3/.  Koszt to około 110 zł.

 

 

Share Button

Przemek

Twórca portalu techfreak, elektronik, pasjonat wszystkiego co fajnie, co można przerobić. W wolnym czasie grzebie przy nettemp. A sport jaki uprawia to mini drony klasy 250.