Nowoczesność i elegancja to obecnie jedyna i słuszna droga do tego, aby odnieść rynkowy sukces.
Patrząc na nowy model spod znaku ZTE, zauważamy, że doskonale to rozumieją.

Przyjrzyjmy się zatem ZTE Axon Elite 4G.

Spoglądamy na przód i już wiemy, że tandetne, plastikowe smartfony odeszły w zapomnienie. Obecnie prym wiodą eleganckie, bardzo dobrze zaprojektowane „kombajny multimedialne”.

ZTE Axon Elite 4G jest bardzo dobrym przykładem, ponieważ 5,5 calowy ekran, otoczony od góry i dołu głośniczkiem, a po bokach minimalną ramką prezentuje się wspaniale. Ekran chroniony jest przez szkło Gorilla Glass. Da nam to odrobinę poczucia bezpieczeństwa przed zarysowaniami czy wręcz pęknięciami.

techfreak_axon_002

5,5 cala samo w sobie nie robi wielkiego wrażenia, jednak rozdzielczość, z jaką wyświetlane są obrazy sprawia, że możemy w pełni wykorzystać taką przekątną. ZTE Axon Elite 4G oferuje 1920 x 1080 pikseli,  a więc Full HD. Daje to zagęszczenie pikseli wynoszące 534 ppi.

Takie parametry ekranu dostępne są za sprawą układu GPU – Adreno 430, wspieranego przez potężny, 64 – bitowy procesor, wyposażony w osiem rdzeni o taktowaniu 2 GHz każdy.

techfreak_axon_003 techfreak_axon_004

Powyższe potężne parametry to nie wszystko czym może nas zaskoczyć ZTE Axon Elite 4G, ponieważ taki procesor wymaga także współpracy odpowiedniej ilości pamięci RAM, której w tym przypadku mamy 3 GB.

Na nasze dane producent przeznaczył 32 GB, jednak mamy do dyspozycji także slot kart microSD obsługujący nośniki danych do pojemności 128 GB.

techfreak_axon_005

W modelu Axon został zastosowany unikalny system tylnej kamery, ponieważ nie mamy do dyspozycji jednej, a dwie! Pierwsza z nich posiada 13 MPx i jest to kamera firmy Sony – IMX214, co gwarantuje nam, że zdjęcia będą prezentować się na prawdę dobrze.
Druga kamera posiada 2 MPx i jest kamerą pomocniczą, za pomocą której możemy wykonywać bardzo zaawansowane wyostrzenia kadrów.

techfreak_axon_006 techfreak_axon_007

Przedni aparat oferuje aż 8 MPx i sprawia, że nawet popularne selfie robione przednią kamerą nie będzie „ziarniste”.

Na początku artykułu zaznaczyłem, że w dzisiejszym świecie, jeżeli chce się czymś wyróżnić od bardzo dużej konkurencji jest elegancja i moc. Co do tego drugiego chyba nie muszę nikogo przekonywać, ponieważ parametry ZTE Axon Elite 4G mówią same za siebie.

Jeżeli chodzi o elegancję, to sprawa jest bardzo osobista, ponieważ jednemu podoba się takie rozwiązanie, a innemu takie, jednak moim zdaniem design Axon’a zasługuje na pochwałę.

Nie mówię tutaj tylko o kształty, które są naprawdę dobrane z dbałością o szczegóły, a także o materiałach z jakich został wykonany.
ZTE, w swoim projekcie użyło materiałów wykorzystywanych w Boeing’u 787 – sprawiło to, że wzrosła wytrzymałość obudowy, jednocześnie powodując zmniejszenie masy.

techfreak_axon_009 techfreak_axon_008

ZTE Axon Elite 4G posiada także dwudrożny chipset HiFi pozwalający na zaawansowane operacje muzyczne. Między innymi na jednoczesne odtwarzanie podkładu i nagrywanie dźwięków otoczenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy „studio” muzyczne na wyciągnięcie ręki.

techfreak_axon_010

Na koniec chciałbym wspomnieć o udogodnieniach dostępu oraz sposobach identyfikacji użytkownika, w które „uzbrojony” jest Axon.
Po pierwsze przednia kamera kontroluje nasz wzrok, pozwalając wygaszać ekran w momencie, gdy na niego nie patrzymy, co skutkuje oszczędzaniem zużycia energii.

Po drugie – rozpoznawanie głosu, dzięki czemu nie musimy pamiętać haseł.
I po trzecie, sposób zabezpieczenia, który w ostatnim czasie masowo montowany jest w urządzeniach mobilnych – czytnik linii papilarnych. To rozwiązanie daje nam największą pewność, że osoby niepowołane nie przejrzą nam zawartości  telefonu.

techfreak_axon_011

Parametry:

<td width="482">
 <em>Snapdragon 810 &#8211; 8 rdzeni, 64 bit, 2 GHz</em>
</td>
<td width="482">
 <em>Adreno 430</em>
</td>
<td width="482">
 <em>3 GB \ 32 GB</em>
</td>
<td width="482">
 <em>Dual SIM, 4G + 2G</em>
</td>
<td width="482">
 <em>5.5 cala, Full HD, Gorilla Glass</em>
</td>
<td width="482">
 <em>13 MPx + 2MPx  ||  8 MPx</em>
</td>
<td width="482">
 <em>Żyroskop, Akcelometr, Czujnik jasności, NFC, czytnik linii papilarnych, </em>
</td>
<td width="482">
 <em>TAK, 4.0</em>
</td>
<td width="482">
 <em>TAK</em>
</td>
<td width="482">
 <em>3000 mAh</em>
</td>
<td width="482">
 <em>154 x 77 x 9,8 [mm]</em>
</td>
Procesor
Układ graficzny
RAM/ROM
Sieć
Wyświetlacz
Kamera
Czujniki
Bluetooth
GPS
Bateria
Wymiary

 

Cena jaką musimy zapłacić za to urządzenie oscyluje w granicach 470$.
Telefon możemy nabyć w sklepie internetowym:  GEARBEST

Warto dodać, że GearBest oferuje wysyłkę z magazynu w Europie, co oznacza, że na telefon będziemy czekać około 2 dni roboczych.